Черно море стигна до ценна победа, след като се наложи над Царско село с 1:0 в двубой от 5-ия кръг на плейофите за 7-10 място в efbet Лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Пабло Гарсия в 71-ата минута.

Така Черно море си гарантира участие на баража за Лигата на конференциите. Варненци вече имат 45 точки, със 7 повече от отбора на Левски, който по-късно днес приема Ботев (Пловдив). Отборът на Царско село пък е 9-и с 37 пункта.

Двубоят започна добре за варненци, които поеха инициативата, но въпреки това домакините станаха автори на първата интересна ситуация. Карим Роси бе изведен добре зад защитата на "моряците". Футболистът обаче не можа да овладее далечното подаване и атаката на "царете" бе опропастена.

В 8-ата минута Стефан Велев подаде хитро към Родриго в наказателното поле. Играчът опита диагонален изстрел, но топката бе пресечена от противников футболист.

В 32-ата минута Цветомир Панов проби отляво и центрира в наказателното поле към Родриго Енрике се оказа непокрит. Футболистът шутира от близка дистанция, но Михаил Иванов спаси. Това бе и последното инересно поожение през първото полувреме.

Снимка 531683

В началото на втората част треньорът Илиан Илиев предприе две смени в опит да раздвижи нападението на варненци. Жозе Гомеш и Илиан Илиев, който изпитваше болки, бяха заменени съответно с Исмаил Иса и Леандро Андраде.

В 57-ата минута Родриго нахлу в наказателното поле и продължи пътя на топката към Исмаил Иса. Футболистът шутира, но кълбото профуча над напречната греда.

В 71-ата минута Пабло Гарсия даде аванс за "моряците". Касми пусна дълъг пас на дясното крило към Панов, който видя непокрития в наказателното поле Пабло Гарсия и с прецизно подаване намери съотборника си, който прониза Иванов с плътен шут.

Царско село - Черно море 0:1 (РАЗВОЙ НА СРЕЩАТА ПО МИНУТИ)

Пабло Гарсия дава аванс за "моряците"

Шест минути по-късно Луис Педро пое предварително към съблекалните, след като получи втори жълт картон заради неспортсменска проява спрямо съперников играч.

До края на срещата "моряците" контролираха случващото се на терена и не позволиха на домакините да стигнат поне до равенство в срещата.