Черно море загуби с 1:2 от Тобол (Казахстан) в първата си контрола от подготвителния лагер в Турция.

Наставникът на варненци Никола Спасов използва общо 20 футболисти, като само Александър Томаш, Николай Домакинов, Сашо Александров - Кривия и Даниел Георгиев изиграха пълни 90 минути. Почивка получиха Станислав Стоянов, Краси Колев, Владо Костадинов и Александър Александров, предава варненската медия Ole-bg.

Головете за казахстанците вкараха Петухов в 29-ата минута и Божкович в 50-ата от дузпа. За "моряците" точен бе Маркош да Силва в 80-ата минута. В последните секунди вратарят на Тобол спаси дузпа на Кривия.

Пресаташето на Черно море Красимир Николов изрази възмущението си от главния съдия, който подмина три стопроцентови дузпи и е отмени гол на Миро Манолов поради съмнителна засада. Отделно варненци изпуснаха куп положения, а казахстанците, чийто капитан е българинът Станимир Димитров, реализираха двете си попадения от общо три положения.

В срещата не игра френския халф Александър Фруто, който се очаква да пристигне в лагера на тима тази вечер.

Черно море - Тобол (Казахстан) 1:2

0:1 Петухов (29), 0:2 Божкович (50-д.), 1:2 Да Силва (80)

Черно море - Илчев (57-Ив.Маринов), Рикардо (86-Димов), Томаш, Домакинов, Периш (80-Мирчев), Спречакович (70-Джоров), Бачев (76-Т.Колев), Александров, Андонов (46-Моке, 72-Да Силва), Д. Георгиев, Манолов (46-Тигран, 72-Т. Атанасов)