Турнир: efbet Лига Стадион: "Тича", гр. Варна Зрители:

ГООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! "Моряците" достигнаха до пълния обрат в срещата! След прострелно подаване, току-що появилият се в двубоя Едгар Пашеко с технично изпълнение направи безпомощен стража Мартин Величков.

75′

Мазир Сула си изкара жълт картон.

69′

ГООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Смените на Илиан Илиев оказаха благоприятно влияние на представянето на "моряците", които закономерно отбелязаха изравнителен гол. Александър Василев центрира високо, таранът Атанас Илиев стреля с глава, Величков спаси, ала при добавката Живко Атанасов нямаше как да пропусне от толкова близка дистанция.

65′

Импулс в лагера на Черно море! Домакините притиснаха своя съперник и на няколко пъти несупешно пробваха да възстановят паритета. Единствено атакуващият полузащитник Мазир Сула насочи застрашително топката към вратата на Мартин Величков, но кълбото излезе в аут.

62′

Велислав Василев е заменен от Николай Златев.

62′

Матеус Машадо отстъпва мястото си на Исмаил Иса.

54′

Жълт картон Крум Стоянов.

47′

ГООЛ ЗА ЕТЪР! С оглед играта на двата отбора, то футболистите в лилаво заслужено повеждат. Безспорно най-добрият играч в редиците на Етър Кольо Станев за пореден път остана напълно непокрит в наказателното поле на "моряците", където отправи корав удар, реализирайки за 1:0.

46′

Алекс Фернандес е заменен от Атанас Илиев.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

43′

Жълт картон за Васил Панайотов.

39′

ГРЕДА! Възпитаниците на Емануел Луканов продължават да са по-опасният състав, който пак пропусна да открие резултата. Защитникът Кольо Станев изведе Мартин Тошев, нападателят отново комбинира с него, а при следващото си докосване, топката попадна в Букхолда, чийто удар разтресе гредата на вратата, пазена Иван Дюлгеров.

32′

Какъв шанс за Етър! Въпреки предимството на състава на Илиан Илиев, тимът от Велико Търново беше много близо да изненада приятно своя съперник. Десният краен бранител Кольо Станев получи превъзходно подаване зад отбраната на "моряците", ала в сублимния момент се провали, тъй като нанесе изключително анемичен удар.

25′

Моран Абдиел e oфициално предупреден.

Снимка 628813

Източник: startphoto.bg

21′

ГРЕДА! "Моряците" организираха добра атака, когато Велислав Василев напредна по десния фланг, центрира остро, защитник на "болярите" обаче протегна крак и кълбото облиза напречната греда.

14′

Домакините са по-активни от началото на мача, но понастоящем не успяват да създадат опасност пред вратата на гостите.

10′

Владеене на топката: Черно Море: 39%, Етър: 61%.

1′

НАЧАЛО НА МАЧА!

25. Иван Дюлгеров (в) 22. Мартин Величков (в)
Илиан Илиев Емануел Луканов
84. Християн Славков (в) 12. Дамян Христов (в)
17. Мартин Милушев 19. Хавиер Де Леон

Отборът на Черно море посреща Етър (Велико Търново) днес от 19,00 часа в двубой от четвъртия кръг на efbet Лига. Главен съдия на срещата ще е Никола Попов.

Двата състава показват коренно различна форма от началото на сезона. Домакините делят първото място с Локомотив (Пловдив), като имат две победи и едно равенство от началото на сезона.

Играчите на Илиан Илиев спечелиха в последния кръг с 3:1 при гостуването си на Крумовград, като там отново блесна с гол Атанас Илиев, който се намира в отлична форма.

От друга страна тимът от Велико Търново е на последното място с две загуби, в които допусна шест гола и не успя да отбележи попадение. Преди битката във Варна старши треньорът на "болярите" Емануел Луканов заяви, че ще търси точки от мача, като допълни, че само Георги Ангелов е аут за срещата.

Илиан Илиев обяви групата на Черно море за домакинството на Етър

Влатко Дробаров пропуска мача

Треньорът на Черно море Илиан Илиев е с две дилеми за титулярния състав. Първата му въпросителна е кой ще си партнира с Живко Атанасов в сърцето на отбраната, тъй като капитанът Даниел Димов не е на 100 процента готов и ще бъде запазен за гостуването на Славия.

Няма да е изненада ако Димов бъде заменен с Росен Стефанов или Влатко Дробаров. Илиев има и колебания за атаката. Той ще избира между досегашния титуляр Матеус Машадо, Валислав Василев и Николай Златев.