Юношите на Черно море записаха успех с 6:2 при гостуването си на Ботев Враца в мач от 28-ия кръг на Елитната група до 15 години.

Талантите на Станислав Стоянов поведоха в резултата в 10-ата минута чрез Милен Николов. Младият талант на варненци се оказа най-съобразителен след разбъркване в наказателното поле. Само пет минути по-късно домакините изравниха, а в 22-рата Алекс Костов покачи на 2:1, след като бе изведен сам срещу вратаря. Последната минута на първата част отново той бе точен за 3:1.

Малко след началото на второто полувреме Николай Златев с диагонален удар покачи на 4:1. Домакините от Враца върнаха един гол, а крайното 6:2 оформиха Марин Петков и Николай Златев в последните пет минути на двубоя.

В следващия кръг Черно море приема Верея, а мачът е на 24 май, петък, от 13 часа на стадион "Корабостроител" под Аспаруховия мост.

Съставът на Черно море: Кристиян Енчев (45-Павел Петров), Стефан Димов, Валентин Вълчев, Делян Илиев, Мартин Илиев (45-Дойчин Дочев), Николай Златев, Симеон Иванов (45-Галин Панев), Берк Бейхан, Милен Николов, Марин Петков, Алекс Костов