Четири минути бяха нужни на Тимо Вернер, за да вкара първия си гол за Челси. Новият нападател на тима се разписа в неофициалния си дебют - контрола срещу Брайтън като гост, завършила 1:1. Германският национал беше точен в 4-ата минута в ситуация сам срещу вратаря.

Веренер изкара 61 минути на терена и беше заменен от Оливие Жиру. В последната минута Брайтън изравни чрез Паскал Грос от дузпа. По-рано през втората част домакините пропуснаха друг 11-метров наказателен удар.

Титуляр от новите попълнения в състава на Франк Лампард беше и Хаким Зиеш, но той получи контузия и напусна игра малко след началото на второто полувреме. Останалите нови - Тиаго Силва, Маланг Сар и Бен Чилуел, дори не бяха в групата. Жиру пък завърши с разкървавена глава.

В 48-ата минута резервният вратар на гостите Вили Кабайеро спаси дузпа, изпълнена от Нийл Мопе. В 57-ата пък домакините удариха и греда.

Любопитното е, че Челси стартира новия сезон в Премиър лийг точно с гостуване на Брайтън на 14 септември.

Двубоят на "Фалмър Стейдиъм" беше първият с публика на Острова след избухването на пандемията от коронавирус. Властите допуснаха на трибуните 2500 души, като всички те бяха фенове на домакините от Брайтън. Този мач е част от експеримента на здравното министерство за постепенно връщане на запалянковците. Феновете на стадиона днес трябваше да спазват задължителна дистанция.

Стартови състави:

Брайтън: Райън, Велтман, Уайт, Уебстър, Дънк, Марч, Бисума, Алзат, Лалана, Трисар, Мопе

Челси: Кепа, Джеймс, Кларк-Солтър, Кристенсен, Алонсо, Канте, Ковачич, Лофтъс-Чийк, Зиеш, Хъдсън-Одой, Вернер