Челси катастрофира с всичка сила срещу Борнемут, в мач от 25-ия кръг на Висшата лига. Битката на "Стамфорд Бридж" завърши при резултат 0:3, като едва ли и най-големите критици на Антонио Конте са предполагали, че нещо подобно може да стане факт.

"Черешките" със сигурност доказаха, че могат да бъдат опасен противник, а и тимът от южния бряг все още не е сигурен за оцеляването си, така че бе нормално да се хвърли с всички сили.

Лондончани се справяха добре у дома напоследък, след като в предишните си четири срещи на Моста не допуснаха гол и спечелиха 3 от тях. Съперникът обаче дойде в най-доброто си състояние през сезона, след като беше без загуба в 5 поредни мача, от които спечели 2.

Снимка 337582

След нулево първо полувреме, Борнемут показа какво може и накара Антонио Конте да прикрива периодично лицето си с две ръце, сякаш невярващ в това, което наблюдава.

Уилсън откри резултата едва 6 минути след почивката, а само за 3 минути - между 64-ата и 67-ата първо Станислас, а след това и бившият футболист на "сините" Нейтън Аке оформиха оказалото се и крайно 0:3.

Нова промяна в резултата не бе регистрирана, а загубата със сигурност поставя мениджъра на домакините в неприятна ситуация.

Спекулациите гласяха, че той ще напусне след края на сезона, но сега на дневен ред по-скоро стои въпросът ще успее ли да довърши футболната година италианският спец, начело на явно вече бившите шампиони на Англия...