Челси спечели лондонското дерби срещу Тотнъм с 2:1. Мачът на "Стамфорд Бридж" беше от 27-ия кръг на Премиър лийг. Така "сините" прекъснаха серията си от четири поредни срещи без успех в първенството и се откъсна на четири точки пред "шпорите". Оливие Жиру в 15-ата минута и Маркос Алонсо в 48-ата минута се разписаха за победителите, а Антонио Рюдигер си отбеляза автогол минута преди края.

Моуриньо: Топ 4 с Тотнъм би било страхотно постижение за мен

Португалецът отрече в състава му да е налично каквото и да било напрежение

Франк Лампард и Жозе Моуриньо направиха по четири промени в своите състави. Домакините бяха без контузения Н'Голо Канте. Тами Ейбрахам беше възстановен, но остана на скамейката. Оливие Жиру стартира на върха на атаката. Маркос Алонсо, Рос Баркли и Мейсън Маунт също започнаха. Кепа Арисабалага отново не беше титуляр.

Джафет Танганга, Ян Вертонген, Танги Ндомбеле и Джовани Ло Селсо бяха титуляри за Тотнъм, а изненадващото Деле Али остана на скамейката за началото и се появи в последните 12 минути. Стивън Бергвайн и Лукас Моура започнаха в атака.

Домакините започнаха по-активно, но първата опасност създадоха "шпорите". Бергвайн и Моура комбинираха около границата на наказателното поле, след което бразилецът стреля силно, но Кабайеро успя да избие. Малко след това и Лорис трябваше да се намеси след удар по земя на Маунт.

В 15-ата минута Жоржиньо изведе добре Жиру. Първият удар на французина беше избит, след което добавка на Баркли се отби от гредата. Топката стигна отново до Жиру, който стреля силно с левия крак от малък ъгъл за 1:0.

Снимка 468112

Десет минути след това Алонсо нанесе много хубав удар от границата на наказателното поле, но топката профуча на сантиметри над напречната греда.

Тотнъм се активизира в края на първото полувреме. Аспиликуета блокира изстрел на Моура, а малко след това Кабайеро изби над гредата удар с глава на Санчес. В 37-ата минута Танганга опита с едно докосване да овладее и да си поведе едно дълго подаване. Топката премина покрай излезлия напред Кабайеро, но Танганга не успя да я достигне и да я довкара преди да излезе в аут.

В начало на втората част Челси нанесе решителен удар. Маунт проби отдясно, след което пусна на границата на наказателното поле към Баркли, който разтегна още по-наляво към Алонсо. Испанецът нанесе много плътен удар по земя, пращайки топката неспасяемо по земя в левия ъгъл за 2:0.

В 53-тата минута ВАР прегледа ситуация с опасно влизане на Ло Селсо в крака на Аспиликуета за евентуален червен картон, но незнайно защо аржентинецът се размина без никакво наказание в тази ситуация.

Снимка 468111

Десет минути преди края влезлият като резерва Ейбрахам пропусна страхотна възможност да отбележи трети гол за Челси. Малко след това пък удар на Алонсо от фаул срещна гредата.

В 89-ата минута Тотнъм успя да върне един гол, след като опит за ниско центриране на Ламела отдясно рикошира в крака на Рюдигер и влезе във вратата на Кабайеро.

Гостите не можаха да сътворят нищо до края и Франк Лампард вдигна победоносно ръка. Жозе Моуриньо гледаше много лошо през цялата среща.