Челси победи Кристъл Палас с 1:0 като гост в лондонското дерби от 20-ия кръг на Висшата лига. Н'Голо Канте в 51-ата минута вкара единствения гол в мача.

Двубоят започна в спокойно темпо. В 14-ата минута Рюдигер с глава не успя да затрудни Гуаита. Четири минути след това Канте стреля покрай гредата.

Десет минути по-късно Оливие Жиру реализира изключителен гол, който обаче не беше зачетен заради засада.

Челси с конкретна оферта към Борусия (Дортмунд) за Пулишич

Челси с конкретна оферта към Борусия за Пулишич

Рурци ще чакат до лятото за евентуална продажба

В 35-ата минута Вилиан нацели страничния стълб. Челси намери пътя към гола в началото на втората част. В 51-ата минута Давид Луиш изведе Канте в наказателното поле, френският национал овладя на гърди и стреля по земя, преодолявайки вратаря Гуаита за 0:1.

Челси продължи да бъде по-активният отбор и в 68-ата минута Гуата направи добро спасяване. В 73-ата Жиру отново прати топката в мрежата по атрактивен начин, но пак попадението не беше зачетено поради засада.

Снимка 397714

Източник: Twitter

В последните минути домакините се изнесоха напред и потърсиха изравняване, но с пропуски се отличи Заха.

Челси събра 43 точки след днешния успех и заема 4-о място. Палас е 14-и с 19 пункта.