Младежкият отбор на Челси стана част от страхотно шоу с рекордните за английския футбол 34 дузпи, в мач с Оксфорд Юнайтед.

Двата тима се срещнаха в турнира ЕФЛ Трофи, в който участват отбори от Първа и Втора лига, както и състави от футболните академии на тимове от Премиър Лийг и Чемпиъншип.

След 1:1 в редовното време на "Стамфорд Бридж" в Лондон (голове на Йоси Кинтерос за "сините" от столицата в 44-ата минута и на Кейн Хемингс за гостите от Оксфорд в 94-ата) победителят трябваше да бъде решен след изпълнение на дузпи.

Челси надделя с 13:12 при дузпите, а зрителите видяха страхотни спасявани, както и блестящи изпълнения от бялата точка.

При 34-ата дузпа вратарят на лондончани Брадли Колинс спаси удара на Уес Томас и на този "маратон" най-сетне беше сложен край.