Ювентус надигра Севиля и победи заслужено с "чистото" 2:0, в срещата между двата тима от групите на Шампионската лига.

Попаденията за победителите реализираха Мората и Дзадза, като първият се разписа през първото, а вторият - през второто полувреме на мача.

Двубоят бе втори и за двата състава в група "D" на турнира, като към момента домакините са с пълни 6 точки, на първата позиция във временното класиране.

В предишния кръг Старата госпожа се наложи с 2:1 над Манчестър Сити, докато испанските асове спечелиха с категоричното 3:0 срещу Борусия (Мьонхенгладбах) у дома.

Първите 45 минути на италиано-испанския спор завършиха с крехка преднина от едва едно попадение за домакините, които притежаваха топката през по-голямата част от времето, но някак все не успяваха да материализират превъзходството си.

Това все пак се случи минути преди почивката, когато акция на торинци завърши с центриране в наказателното поле, където Алваро Мората се извиси над всички и откри головата сметка на тима си - 1:0.

След напрегнати втори 45 минути и още няколко положения за домакините, те стигнаха до заслужените три точки малко преди последния съдийски сигнал.

Поредна атака за Юве, поредица от пасове в половината на съперника и завършващ такъв към Дзадза, който напредна, преодоля бранител и стреля, вкарвайки за крайното 2:0 - точка на спора!

Така изключително икономично, но и смъртоносно акуратно, Старата госпожа запазва върха в подреждането в групата.

Ето и единайсеторките на двата отбора, с които те излязоха днес:

ЮВЕНТУС: Буфон, Бардзали, Евра, Бонучи, Киелини, Кедира, Ернанеш, Куадрадо, Погба, Мората, Дибала

СЕВИЛЯ: Рико, Тремулинас, Коке, Андреоли, Колоджейчак, Рейес, Крон-Дели, Н'Зонзи, Коноплянка, Криховяк, Гамейро

Съдия: Йонас Ериксон

Стадион: "Ювентус Стейдиъм"