Лудогорец започна по изключително неприятен начин новия си поход в най-популярния европейски клубен турнир - Шампионската лига. Разградчани отстъпиха с 0:1 пред скромния молдовски Милсами, в първи двубой от втория предварителен кръг на турнира.

Единствения гол днес вкара Антонюк, разписал се в края на първото полувреме на мача.

В откриващите минути на срещата домакините взеха нещата в свои ръце и на няколко пъти можеха да застрашат сериозно съперника си, но акциите им не доведоха до отбелязване на първи гол.

В 24-ата минута Михаил Александров пропусна от непосредствена близост, след като оставен очи в очи със стража на Милсами не успя да насочи точно кълбото.

Само три минути по-късно гостите показаха, че няма да се церемонят с по-популярния си опонент и организираха опасна контраатака, като единствено липсата на късмет ги лиши от гол за 0:1.

В 41-ата минута обаче за Стоянов нямаше шанс, като след центриране от корнер, Антонюк вкара топката в мрежата за 0:1, придавайки на собственика на Лудогорец Кирил Домусчиев изключително еднозначна лицева и въобще невербална реакция.

Новият треньор на разградчани Бруно Рибейро извърши цели две смени на почивката, като в игра влязоха Чунчуков и Препелица.

След точно час игра пък Стоянов спаси за пореден път отбора си, след удар с глава към вратата му от няколко метра.

До края на мача играта се поизнерви и Моци, Дяков и още куп състезатели на двата тима бяха предупредени официално.

В няколко отделни ситуации пък Чунчуков доказа, че не е готов за срещи от Лигата на шампионите и не се е сработил достатъчно със съотборниците си, като се скъса да пропуска, а в същото време пасовете му бяха доста далеч от истината.

Така големите сметки за много приходи и слава в актива на Лудогорец за момента ще трябва да почакат.

Лудогорец - Милсами 0:1

0:1 Антонюк 41'