Вердер Бремен направи важна крачка за класиране в групите на Шампионската лига, след като срази с 3:1 Сампдория в първия мач от плейофа между двата тима.

"Беменските музиканти" бяха на път да разбият още днес мечтата на тима от Генуа с три гола за 18 минути в началото на второто полувреме. Между 51-ата и 69-ата минута домакините поставиха на колене съперника, но гол на Пацини в последните секунди вдъхна надежда на играещия с 10 души италиански тим в последните 30 минути.

Още във 2-ата минута пък Самп можеше да поведе, но Пацини стреля неточно с глава на няколко метра сам пред вратаря. Малко по-късно той вкара, но бе в засада, а до края на първото полувреме натискът на Вердер не доведе до нищо сериозно.

в 51-ата минута започна мъката за генуезци. Тисоне не изчисти добре една топка и Клеменс Фритц с бомбен удар с левия крак я прати в горния ъгъл - 1:0. Няколко минути по-късно Пацини стреля в страничната греда след удар по земята, а за да бъде мизерията пълна за гостите Лучини задържа играч на Вердер в пенала и реферът не само, че отсъди дузпа, но и изгони от игра защитника за втори жълт картон. Торстен Фрингс пък бе точен от бялата точка и Вердер вече дишаше спокойно - 2:0 и човек повече на терена.

В 69-ата минута Писаро бе изведен в коридор и с помощта на рикошет в крака на Станкевичус тимът на Томас Шааф съсипа противника - 3:0. Този резултат пращаше почти сигурно немския тим в Лигата, но в последните секунди Пацини най-накрая намери път към мрежата след удар с глава и увисване на три глави по-високия от него Мертезакер - 3:1. "Моряците" запазиха надежди за реванша на "Луиджи Ферарис" в следващия вторник.