Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер потвърди, че капитанът на отбора Франсеск Фабрегас ще пропусне гостуването в Украйна на Шахтьор (Донецк). Причина за това е травма, която испанецът получи при победата с 1:0 над Уест Хем през уикенда.

Тогава, въпреки че изпитваше болка, Фабрегас остана на терена през всичките 90 минути. С оглед доброто представяне на "артилеристите" в Шампионската лига до този момент Венгер не иска да рискува със здравето на Сеск и ще му даде почивка.

"Фабрегас има разтежение от мача през уикенда. Прекалено рисковано е да играе срещу Шахтьор, затова няма да пътува с нас за Украйна. Мисля, че Сеск ще бъде на разположение за двубоя с Нюкасъл в следващия кръг на Висшата лига", коментира Венгер.

Мениджърът потвърди също, че Аршавин, Сонг и Денилсон също имат оплаквания, но ще пътуват с отбора за мача с Шахтьор.