Отборът на Наполи сюрпризира неприятно своите фенове. "Партенопеите" продължиха негативното си представяне на свой терен, след като паднаха от Бешикташ с 2:3 в Шампионската лига.

Кошмарът за домакините започна още в 12-ата минута, когато бившият играч на Барселона - Адриано успя да засече едно прострелно подаване на Рикардо Куарешма. Дрис Мертенс върна неаполитанци в двубоя след точно половин час футбол, когато действа миг по-бързо от Марсело и направи 1:1.

До полувремето обаче преднината отново бе за турските "орли". Кошмарна грешка в отбраната на Наполи остави Абубакар сам срещу Рейна и за камерунеца не беше проблем да реализира.

Преломният момент в мача сякаш дойде в 50-ата минута, когато вечно мрънкащият за повече игрови минути - Лоренцо Инсине не успя да реализира от дузпа. Тук трябва да отличим за изявата и вратаря на гостите Фабри, който уцели ъгъла. Въпреки всичко равенството бе факт в 69-ата минута, когато Маноло Габиадини отбеляза за 2:2 след точно изпълнен наказателен удар.

Драмата бе запазена за края, когато Венсан Абубакар донесе трите точки за Бешикташ. В 86-ата минута африканецът засече с глава центриране на Куарешма и така донесе огромна радост за първенеца на Турция.

В другия мач от тази група, Бенфика взе своето срещу Динамо (Киев) и спечели гостуването си с 2:0. Точни за португалците бяха Салвио и Черви.

Така след 3 изиграни мача лидер в група "В" остава Наполи с 6 точки. На втората позиция с 5 пункта е Бешикташ, а Бенфика следва плътно лидерите с 4. Все още шансове има дори и последният - Динамо (Киев), който има едва точица.

НАПОЛИ - БЕШИКТАШ 2:3

0:1 Адриано (12"), 1:1 Мертенс (30"), 1:2 Абубакар (38"), 2:2 Габиадини-дузпа (69"), 2:3 Абубакар (86")

ДИНАМО КИЕВ - БЕНФИКА 0:2

0:1 Салвио-дузпа (9"), 0:2 Черви (55")