Стяуа (Букурещ) постигна малко очаквана победа, след като разгроми Динамо (Киев) в Украйна с 1:4.

Северните ни съседи започнаха вихрено и поведоха още в 3-ата минута. Точен бе Гьонеа след удар с глава.

Динамо (Киев) отвърна на удара подобаващо и изравни чрез Сергей Ребров в 16-ата минута. Стяуа бързо си върна преднината след гола на Бадеа, а Дика дори я увеличи и почивката дойде при 1:3 за румънците.

През второто полувреме украинците отчаяно се опитаха да върнат интригата в двубоя, но пропуски на Ребров и Шацких не им позволиха да постигнат нищо съществено.

Така се стигна до 76-ата минута, когато Дика сложи точка на спора с втория си гол в мача. По този начин Стяуа оглави класирането в група "Е" и ще очаква с трепет домакинството срещу Лион на 26-ти септември.