Интер не успя да стигне до първата победа в новия сезон на Шампионската лига, след като направи 0:0 срещу Шахтьор. Мачът в Киев беше белязан от пропуските на гостите.

След злополучното поражение от Реал (Мадрид) в края на мача, "нерадзурите" бяха фаворити срещу неудобния редовен представител на Украйна в Шампионската лига, но не успяха да оправдаят тази роля.

Симоне Индзаги: Не вярвам, че мачът с Шахтьор (Донецк) ще е решаващ за класирането в следващата фаза

Искаме да атакуваме, да сме тимът, който води играта, коментира специалистът

През първото полувреме имаше няколко грандиозни пропуска на играчите на Интер, от които най-много се открои този на Един Джеко в 33-ата минута. През второто полувреме Шахтьор пое инициативата, но без реален шанс да отбележи.

Шахтьор - Интер 0:0

Стартови състави:

Шахтьор: Пятов, Додо, Марлон, Матвиенко, Исмаили, Степаненко, Педриньо, Майкон, Алан Патрик, Соломон, Траоре

Интер: Ханданович, Бастони, Де Врай, Шкриниар, Димарко, Весино, Брозович, Барела, Дъмфрис, Мартинес, Джеко