Френската суперзвезда Байерн Франк Рибери почти сигурно ще пропусне възловия мач на отбора в Шампионската лига от група "А" срещу Ювентус. Двата тима се срещат в директен спор за класиране на 1/8-финалите в най-комерсиалния клубен турнир в света.
Победата в Торино ще осигури на баварците участие в следващата фаза. Лошата вест за феновете на германския гранд разкри самият Рибери в интервю за в. "Билд".
"Болката в коляното ми отмина и всичко изглежда наред. За първи път от два месеца се включих в заниманието на отбора така, както трябва. Но за предстоящата среща с Ювентус съм песимист, че ще бъда на терена. Целта ми реално е да съм готов за мача с Херта от Бундеслигата на 19 декември. Отборът ни е силен. Започнахме да възвръщаме позната си форма и вярвам, че момчетата ще се справят и без мен", сподели френското крило.
За двубоя с Юве от групата отпадна и... Лука Тони, което едва ли изненадва някого. Отношението на треньора Луис ван Гаал към нападателя продължава да е пренебрежително и по всичко личи, че през зимната пауза италианецът ще си тръгне от "Алианц Арена".
За сметка на това пък най-вероятно холандският специалист ще пусне в игра Ариен Робен. Сънародникът му сам е изявил желание да играе в Торино. Робен е споделил, че се чувства чудесно и е готов да се хвърли в боя. "Старата госпожа" пък няма да може да разчита единствено на Джорджо Киелини, който вчера получи контузия в прасеца. Очаква се неговото място да заеме Никола Легроталие.
В другия мач от групата Бордо, който предсрочно се класира за следващата фаза, гостува в Хайфа на местния Макаби. Треньорът на френския шампион Лоран Блан ще даде почивка на част от основните си състезатели, което пък отваря шанс пред домакините. Макаби няма спечелена точка от началото на надпреварата, като заема последната 4-а позиция с 5 загуби и голова разлика 0-7.
ГРУПА А
1.БОРДО 4 1 0 8-2 13
2.Ювентус 2 2 1 3-3 8
3.Байерн 2 1 2 5-4 7
4.Макаби Хайфа 0 0 5 0-7 0
ЮВЕНТУС БАЙЕРН
Днес, 21:45 ч.
Пряко по Диема 2.
Торино, Олимпийски стадион.
Съдия - Масимо Бусака (Швейцария).
Буфон, Касерес, Канаваро, Легроталие, Гросо, Сисоко, Мело, Маркизио, Диего, Дел Пиеро, Амаури
Контузени: Салихамиджич, Зебина, Якуинта, Трезеге, Киелини.
Бут, Лам, Ван Буйтен, Демикелис, Бадстубер, Ван Бомел, Швайнщайгер, Мюлер, Робен, Гомес, Олич
Контузени: Рибери, Алтънтоп, Клозе.
МАКАБИ Х БОРДО
Днес, 21:45 ч.
Рамат Ган, ст. "Рамат Ган".
Съдия - Йонас Ериксон (Шв).
Давидович, Мешумар, Тейшера, Кейнан, Осман, Каял, Рафаелов, Голаса, Катан, Гадир, Двалишвили
Контузени: Едри, Боколи, Кулма, Масиела, Катан.
Раме - Журиети, Пласенте, Сане, Гломбар - Сертик, Траоре, Фернандо, Вендел - Белион, Кавенаги.
Контузен: Енрике.
Извън групата: Карасо, Сиани, Планюс, Тремулинас, Диара, Гуфран, Гюркуф, Плашил, Шамак.
Musset
на 08.12.2009 в 17:54:20 #12Френската суперзвезда Байерн Франк Рибери Ебати френеца к'во име има

Lahm_21
на 08.12.2009 в 15:48:43 #11Рибери няма да играе .... и к'ъв е проблема,нали Филип Лам ще играе
Рибери е контузен дълго време и дори да беше готов пак нямаше да е същия.
f1r3f0x
на 08.12.2009 в 12:13:43 #10айде да си говорим след мача а?да не ви търсим после за интервюта след резила.
Smislov
на 08.12.2009 в 11:55:39 #9Римлянин, ти ли си новият сдуханяк в сайта?
YOUPS
на 08.12.2009 в 11:30:34 #8сшко,я се изкашляй през гъза,и се освободи от напрежението.Много възбуден изглеждаш. Гледай си там Арсенал или Барселона,и коментирай под теми за тях .
YOUPS
на 08.12.2009 в 11:20:07 #7Успех за "МАШИНАТА" !!!!! Дано не повлияе на отбора спорът между Ван Гаал и Хьонес,отностно схемата,трансферната политика ,използването само на играчи закупени по желание на Ван Гаал ! Снощи четох интервюта с двамата,и чесно казано, ме притеснява това напрежение ,да не се отрази на играчите . Определено Байерн има силите да победи Юве в Торино,стига само да се раздадат до край,и да не прехвърлят вътрешноклубната атмосфера на терена ! Дано всичко е наред и Байерн да победи !!!

fen4etoo
на 08.12.2009 в 10:08:39 #6жалко.....Юве изкараха ненормален късмет , с тандема Робе-Ри Байерн става страшилище , ще бъде ма4 с огромно напрежение , психиката ще е с решаваща роля в толкова важен ма4.
M6
на 08.12.2009 в 09:47:13 #5Последен мач в Шамп.лига за Байерн, успех в Лига Европа!

bayern-bg
на 08.12.2009 в 09:36:47 #44лен за майка ти
klf123
на 08.12.2009 в 09:32:11 #3член за ФК Бахрейн
EL_GUAPO_
на 08.12.2009 в 09:20:46 #2пепел ти на езика бре маскара

Duffer
на 08.12.2009 в 08:57:47 #1Успех на БАЙЕРН. Юве не ги обичам много.