Реал Мадрид допусна изоставане след ранен гол, но после си осигури комфортен аванс срещу Наполи. „Белия балет" спечели с 3:1 домакинската си среща от осминафиналите на Шампионската лига. Гостите от Неапол поведоха, възползвайки се от неразчетено излизане на Кейлор Навас. Карим Бензема преди почивката изравни. Тони Кроос и Каземиро със страхотен гол оформиха крайния резултат. Реваншът е след три седмици в Италия.

Зинадин Зидан беше инструктирал своите възпитаници да тръгнат в атака още след първия съдийски сигнал. Още в 20-ата секунда Рейна спаси с една удар на Бензема отблизо.

Играчите на Наполи успяха да отразят първоначалния натиск и в 8-ата минута успяха да поведат в резултата. Лоренцо Инсинье видя, че Кейлор Навас е излязъл напред и с фалцов удар стреля в левия ъгъл на вратата. Стражът напразно се опита да се върне и достигне до топката.

Снимка 278799

Играчите на Реал реагираха и Бензема на два пъти не можа да стреля точно с глава. В 19-ата минута точно Карим Бензема надскочи защита на гостите след прекрасно центриране на Карбахал отдясно и отбеляза отблизо.

Играчите на Наполи продължиха да играят със завидно самочувствие и разиграваха продължително топката. В края на полувремето Реал натисна здраво, но пропуски на Роналдо и Бензема от чисти позиции запазиха равенството на почивката.

Снимка 278802

Домакините нанесоха своя удар в началото на втората част. Роналдо се измъкна по аутлинията и подаде назад към Кроос. Германецът с премерен удар по земя не остави шансове за Рейна.

„Кралете" продължиха да натискат и пресират. Каземиро вкара страхотен трети гол. Той намери топката от воле от около 25 метра и тя падайки влезе покрай плонжа на испанския вратар на Наполи.

Снимка 278801

Италианците се опитаха да изравнят играта. И направиха няколко хубави атаки. Те дори и вкараха гол справедливо отменен заради засада на Кайехон.

Играчите на Реал продължиха да атакуват, но липсата на концентрация и късмет доведоха до сериозни пропуски.