Реал (Мадрид) спечели категорично с 5:0 като гост на украинския Шахтьор (Донецк). Двубоят бе от група "D" на Шампионската лига.

Домакините стояха добре на терена до 37-ата минута, когато Сергей Кривцов си отбеляза нелеп автогол и така двата тима се прибраха на почивка само с гол преднина за гостите.

"Белият балет" се развихри през второто полувреме, когато само в рамките на 14 минути успя да наниже цели 3 гола в противниковата врата. Винисиус отбеляза в 51-ва и 56-та, а Родриго направи 4:0 в 65-та минута. В добавеното време на мача се разписа и Карим Бензема, като оформи крайното 5:0.

По този начин испанците събраха 6 точки, колкото има и Шериф (Тираспол), а Шахтьор остава на последно място със само една точка в актива си. Интер е 3-ти с 4 т.

Интер победи Шериф с 3:1 в Шампионската лига