Галатасарай и Астана завършиха спора помежду си без победител, на "Али Сами Йен", в среща от група "C" на Шампионската лига.

Двата тима заровиха томахавките при 1:1, след голове на Инан и Твумаши.

Галатасарай загуби шансовете си за класиране напред в турнира след две поредни поражения от Бенфика и Атлетико (Мадрид). Чим Бом все пак се класира в Лига Европа.

Астана записа три домакински равенства в Шампионска лига, а днес го направи и като гост.

Очаква се след двубоя, българският мениджър на Астана - Станимир Стоилов да обяви своето бъдеще, като по всяка вероятност то отново ще бъде свързано с отбора от Казахстан.

Иначе през първите 45 минути на мача днес гостите определено впечатлиха всички на "Али Сами Йен", като на няколко пъти сериозно притесниха съперника си.

Акциите на състава от Казахстан по крилата изненадваха всеки път бранителите на домакините, които бяха спасявани само и единствено от късмета.

В последствие Галатасарай все пак се вдигна на крака и малко по малко пое инициативата в свои ръце.

В рамките на първото полувреме двата състава си размениха по една греда, като първо до чистото положение стигнаха гостите, а преди почивката реален шанс за гол се откри и пред домакините.

Така или иначе попадения не бяха реализирани.

През вторите 45 минути пък голове имаше, като обаче те бяха по един за всеки от съставите, а на всичко отгоре бяха реализирани в рамките на около две минути.

Първо Твумаши, който може би бе и най-добрият футболист на терена тази вечер, откри за Астана, но само две атаки по-късно Инан оформи оказалото се и крайно 1:1.

Така турският състав ще играе в Лига Европа, а участието в Европа на казахстанците, водени от Станимир Стоилов, приключва.

Лидер в крайното подреждане на Група "С" пък е Атлетико (Мадрид), а втори завърши съставът на Бенфика. Това стана възможно, след като в двубой от последния кръг на груповата фаза, "дюшекчиите" се наложиха като гости с 2:1 над португалския си съперник, след попадения на Саул и Вието.