Порто победи Атлетико (Мадрид) с 2:0 в мач от група D на Шампионската лига. Така испанците остават само с точка след първите два двубоя, а "драконите" вече са с три.

Домакините започнаха предпазливо, макар че излязоха на практика с трима атакуващи играчи. Въпреки това, единствено Хълк тормозеше защитата на мадридчани, но и той много често оставаше изолиран.

"Дюшекчиите" трябваше да направят ранна смяна още в средата на полувремето, тъй като вратарят им Роберто се контузи и бе заменен от Де Геа.

След почивката преимуществото бе на страната на Атлетико. Гостите обаче така и не успяваха да организират опасна атака. След 60-ата минута Порто се мобилизира и натисна, но и домакините нямаха шанс да излязат в чиста позиция пред Де Геа.

Това се промени 15 минути преди края. Хълк стреля, Де Геа изби удара му, но след това топката пак попадна у нападателя. Той не се полакоми да бие и пусна към Фалкао, който засече паса на своя съотборник с пета и откри - 1:0.

Само няколко минути по-късно резултатът стана 2:0. След центриране от корнер, Бруно Алвеш стреля с глава, но нацели гредата, топката обаче попадна у Роландо, който я насочи в опразнената врата.

ПОРТО - АТЛЕТИКО М 2:0

1:0 Фалкао (75')

2:0 Роландо (82')

Порто:1.Елтон, 13.Фусиле, 14.Роландо, 2.Бруно Алвеш, 15.Алваро Перейра, 7.Фернандо Белуши, 20.Томаш Коща, 3.Раул Мейрелеш, 11.Мариано Гонсалес, 9.Фалкао, 12.Хълк

Атлетико (Мадрид): 13.Роберто (26-43.Давид де Геа), 17.Томаш Уйфалуши, 22.Пабло Ибанес, 16.Хуанито, 21.Луис Переа, 9.Хурадо, 12.Пауло Асунсао, 23.Клебер Сантана, 20.Симао Саброса, 10.Серхио Агуеро, 7.Диего Форлан