Порто се класира по изключително драматичен начин за четвъртфиналната фаза на Шампионската лига.

"Драконите" отсраниха Ювентус след драма и продължения в Торино. Битката завърши 2:1 за "старата госпожа" в редовното време и 3:2 след продълженията.

Това е сериозен удар за звездния тим на "бианконерите", които бяха смятани за сериозен фаворит преди двата мача.

Порто първи поведоха в резултата, а с два гола на Киеза, Юве направи пълен обрат. Във второто продължение, Оливейра реализира безценното попадение за португалците, а Рабио само успя да оформи крайния резултат 3:2, който не донесе нищо на Юве.Португалците дълго време играха с човек по-малко след като в 54-ата минута нападателят на тима - Тареми бе изгонен с втори жълт картон.

Срещата започна вихрено. Още в първите секунди, Матеус Урибе стреля от границите на наказателното поле, но не уцели добре топката и я прати на метри встрани от лявата греда.

Ювентус - Порто, голяма драма в продълженията

"Драконите" ще се опитат да съхранят своята преднина в Торино

В 6-ата минута "драконите" бяха много близо до попадение. Тареми стреля от упор, но Шчесни изби, топката се върна в нападателя и той опита пак удар, който обаче срещна горната греда.

В 17-ата минута, Демирал фаулира Тареми в наказателното поле и съдията Бьорн Кауперс бе категоричен като отсъди единадесетметров наказателен удар. Зад бялата точка застана Серджо Оливейра, а Шчесни не нацели ъгъла и остана безпомощен за 0:1.

След полученото попадение, Ювентус наложи тотален натиск. Хуан Куадрадо центрира, а Алваро Мората засече и стреля много опасно, но Агустин Марчесин изби в корнер. Последва доминация на "старата госпожа", но до края на първата част така и не паднаха повече голове. През второто полувреме, "бианконерите" удариха.

В 49-ата минута, Роналдо засече в наказателното поле вертикален пас от Бонучи, спря топката и я пусна към Киеза, който не сгреши и ознаменува отличната си игра с попадение за 1:1.

В 54-ата минута Порто понесе още един удар. Нападателят Тареми бе изгонен с втори жълт картон след като изрита топката след съдийски сигнал.

В 56-ата минута Киеза овладя с гърди, елиминира вратаря, но си поведе малко по-дълго и Пепе го блокира, за да се провали чудесната възможност за домакините. В 63-ата минута Юве направи обрата пълен. Хуан Куадрадо центрира към Киеза, който с глава засече и в близкия ъгъл направи 2:1.

Така "старата госпожа" изравни общия резултат, след като първият двубой завърши по този начин. В 90-ата минута Мората вкара топката в мрежата, но имаше засада и попадението не бе зачетено.

Снимка 522153

В трета минута на добавеното време, Ювентус бе много близо да сложи точка на спора след като Куадрадо опита много далечен прострелен удар, но топката нацели горната греда.

През първото продължение не се случиха кой знае колко интригуващи ситуации.

В 99-ата минута, Марега се извиси и засече с глава центриране на Корона, но Шчесни улови топката, която влизаше в мрежата му.

Във второто продължение, двата отбора по-активно търсеха попадението. Кристиано Роналдо продължи да играе не на обичайното си ниво и се отчете с пропуск в една ситуация, в която трябваше да подаде на по-добре позиционирания Барнардески.

Снимка 522156

В 115-ата минута, Оливейра изпълни от фаул от около 30 метра и топката влезе право във вратата на Шчесни, който не успя да се намеси по никакъв начин и Порто погледна към четвъртфинала.

Само минута по-късно Юве отговори. Рабио бе оставен непокрит като засече с глава от корнер за 3:2.

Така Порто отне мечтата на "старата госпожа" за успех в Шампионската лига след като отборът изпуска шансове и за Скудетото в Италия.