Дембеле сменя Депай.

55′

Първи точен изстрел във вратата на Байерн.

Нойер спасява.

Опасността дойде след засечено подаване от корнер. Също едно от редките подобни положения за французите.

47′

Зюле сменя Боатенг.

46′

Мендеш сменя Гимараеш.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45′

Почивка.

44′

Горетцка получава добра възможност за отправяне на изстрел.

Шутира!

Топката се отбива в тялото на застаналия на пътя му Левандовски.

Малшанс за баварците.

42′

Жълт картон за Марсал.

38′

Гнабри с пробив в полето на съперника.

Подава към Левандовски, който изпробва късмета си.

Неуспешен опит.

37′

Жълт картон за Марсело.

33′

ГООООООООООООООЛ!!!

0:2!

Второ попадение на Гнабри в мача!

Добавката му е точна, след като удар на Левандовски беше спасен от Лопеш.

25′

Перишич центрира.

Гнабри стига до възможност за отправяне на изстрел!

Този път Лопеш е на мястото си. Спасява.

22′

Добро изпълнение на статично положение за Тиаго.

Топката прехвърля стената, но Мюлер не успява да играе добре с нея.

Резултатът се запазва непроменен.

18′

ГОООООООООООООЛ!!!

0:1!

Попадение на Гнабри!

Преминава покрай четирима бранители на съперника и с прецизен изстрел матира вратаря на символичните домакини на "Алваладе"!

Асистенцията е на сметката на Кимих.

17′

ГРЕДА!

Пробив на Екамби завършва с негов удар в рамката зад Нойер!

Малшанс за Лион!

11′

Пас към Левандовски.

Той продължава движението на топката към Горетцка.

В удара на последния обаче нямаше достатъчно сила и до отбелязване на попадение не се стига.

10′

Ново подаване на Кимих на близката греда.

Този път за Левандовски.

Той е изпреварен от бранител.

Личи последователност в действията на баварците, които явно са забелязали слабост в представянето на съперника.

6′

Центриране на Кимих!

Идеята на футболиста на Байерн беше добра, пасът бе на близката греда, но съотборниците му не го разбраха.

Денайер чисти напред.

4′

Възможност за домакините!

Какере отнема топката и я продължава към Депай.

Той успява да финтира излизащия напред Нойер.

Завършващият му изстрел обаче не е точен.

Малшанс за Депай.

1′

Черки

Германският шампион Байерн излиза като абсолютен фаворит срещу Олимпик (Лион) във втория полуфинал на Шампионската лига.

Показаното от баварците в мачовете след рестарта на сезона и особено в този срещу Барселон накара специалистите предварително да ги обявят за сигурен победител в турнира.

Феликс Магат призовава Томас Мюлер и Жером Боатенг да бъдат върнати в Бундестима

Двамата се намират в превъзходна форма

Това не е първият случай, когато Байерн и Олимпик Лион се срещат на полуфинал за Шампионската лига. През 2010 година баварците продължиха напред с общ резултат 4:0, но след това загубиха двубоя за титлата с Интер. Общо съперниците имат 6 мача помежду си, като балансът е 4 победи за Байерн и 2 за Лион.

Още след подновяването на сезона в Бундеслигата мюнхенският гранд демонстрира убийствена форма и спечели всичките си мачове. В Шампионската лига тимът на Ханзи Флик също е безкомпромисен - 6 победи в групите и 2 срещу Челси преди историческия триумф срещу Барса. Головата разлика на баварците в 9-те им двубоя в турнира е 39:8. 14 от попаденията са дело на Роберт Левандовски, а само в домакинството на Олимпиакос (2:0) тимът вкара по-малко от 3 гола.

Байерн ще изравни Барселона с 12-и полуфинал в Шампионската лига, а повече има само властелинът на турнира Реал Мадрид - 13. Баварците отпаднаха последните 4 пъти, когато стигаха последното стъпало преди финала. При Джосеп Гуардиола германският гранд беше елиминиран последователно от Реал (Мадрид), Барселона и Атлетико Мадрид през 2014, 2015 и 2016 година. През 2018 година отново Реал се изправи на пътя на баварската машина.

Олимпик Лион няма традициите на могъщия си съперник, но вече показа, че всеки, който го подцени, ще си изпати.

Лион не е отстранявал германски отбор от 2005 година (3:0 и 7:2 срещу Вердер). Руди Гарсия със сигурност помни загуба с 1:7 от Байерн през 2014 година, когато беше начело на Рома.

Баварците нямат загуба в последните си 14 мача извън Мюнхен в ШЛ (11 победи и 3 равенства). В исторически план Байерн само веднъж е отпадал от французи във фаза на директни елиминации (0:3 и 2:0 срещу Сент Етиен за КЕШ през 1969 г.).

Томас Мюлер не е спирал да подканва съотборниците си при разгрома срещу Барселона