Отборът на Милан победи като гост Нюкасъл с 2:1 на "Сейнт Джеймсис Парк" в последния си двубой от група F на Шампионската лига. Жоелинтон изведе домакините напред в 33-тата минута, а в 59-ата Кристиан Пулишич възстанови равенството. В 84-тата минута Самуел Чуквуезе направи обрата пълен. Въпреки тази победа "росонерите" ще трябва да се задоволят само с участие в елиминациите на Лига Европа заради равенството 1:1 между Борусия (Дортмунд) и Пари Сен Жермен.

Феновете на Нюкасъл бяха приготвили специална хореография преди началото на мача. Привържениците на "Галоугейт" издигнаха транспарант с фигурата на Сър Боби Робсън в гръб, добавяйки отдолу следния цитат на великия наставник, който е водил и "свраките": "Това не е отвъд нашите най-смели мечти, защото вече сме имали смели мечти". Освен това на всички трибуни имаше развяващи се черно-бели знамена.

Домакините започнаха по-настървено от своя съперник, като първият изстрел в мача дойде от пряк свободен удар в 6-ата минута, когато Киърън Трипиър прати топката в аут. В 15-ата минута Жоелинтон отправи шут, който обаче не беше проблем за Майк Менян. Три минути по-късно Фабиан Шер също стреля, но не намери целта. В 20-ата минута Жоелинтон преодоля Менян със своя пас към Алмирон, но Фикайо Томори изпревари парагваеца и изби топката точно пред голлинията за корнер.

В 24-тата минута "росонерите" най-после стигнаха до удар, дело на Леао, но топката профуча покрай вратата. Две минути след това Алмирон стреля с глава, с което прати топката в ръцете на Менян. Натискът на домакините даде резултат в 33-тата минута, когато Люис Майли намери с пас Жоелинтон на границата на наказателното поле, откъдето бразилецът с хубав шут даде аванс на своя тим. В оставащите минути до почивката "свраките" продължиха да доминират, но не се стигна до нови голови положения.

Втората част стартира с далечен шут на Уилсън, който не затрудни Менян. В 51-вата минута Антъни Гордън прати топката над вратата със своя удар, а секунди по-късно противниковият вратар се справи с изстрел на Уилсън. В 59-ата минута Леао центрира в наказателното поле, където Лофтъс-Чийк направи несполуливо воле, при което топката отиде при Жиру, който веднага я отклони към Пулишич, а американецът със своя удар изравни за "росонерите".

В 62-рата минута Уилсън не успя да върне преднината на "джордитата" със своя изстрел. Три минути по-късно домакините организираха контраатака, но резервата Александър Исак не намери целта при своя шут. В 69-ата минута Бруно Гимараеш отправи опасен удар, при който Менян се хвърли и успя да избие топката в напречната греда. Десет минути по-късно Леао имаше златен шанс да направи пълен обрат в мача, след като излезе сам срещу вратаря, но ударът му срещна гредата. Гостите все пак наистина поведоха в резултата само пет минути по-късно. Тогава те осъществиха чудесна контратака, при която Ноа Окафор подаде топката на непокрития Чуквуезе, чийто шут даде аванс на миланския гранд.

В добавеното време Милан можеше дори да отбележи и трети гол. При корнер за домакините Мартин Дубравка се включи в противниковото наказателно поле, но "росонерите" организираха контраатака. Тео Ернандес реши да стреля от центъра, но топката не влезе в опразнената врата. Секунди преди края на двубоя непокритият Томори имаше възможност да нанесе удар от добра позиция, но топката срещн гредата.

Ибрахимович: Любовта ми към Милан никога няма да умре

"Много съм развълнуван да започна това ново предизвикателство"