Волфсбург надигра с драматичното 3:2 състава на Манчестър Юнайтед, в среща от Група "В" на Шампионската лига.

Двубоят премина през множество обрати, но в крайна сметка домакините се поздравиха с крайния успех.

Точни в тяхна полза бяха Налдо и Виейриня, като първият се разписа на два пъти.

Попаденията за Юнайтед бяха дело на Марсиал и Гилавоги, вкарал топката в собствената си врата.

Ситуацията в групата бе непредсказуема до последния момент. "Вълците" са лидери с 12 точки в класирането, вторият ПСВ е с 10, а манчестърци финишират с 9.

Германският клуб бе загубил последните си 7 срещи с английски отбори в Европа, като въпросните поражения бяха от Манчестър Юнайтед, Фулъм и Евертън.

Юнайтед пък бе отстъпил само веднъж при последните си 6 визити в Германия, като освен това съставът има за тези мачове 3 победи и 2 ремита. Това обаче не бе определящо днес.

Първите 45 минути предложиха истинско дерби с непредсказуем край за феновете по трибуните.

Още в 10-ата минута гостите вече бяха в ролята на водещи в резултата, като Мата за пореден път оправда безспорната си роля на лидер в средата на тима, пусна пас като по конец към навлизащия на скорост в половината на съперника Марсиал, който отказа стража на "вълците" за 0:1.

Радостта на "червените дяволи" обаче трая само 4 минути, като след техния край статуквото бе възстановено.

След центриране от свободен удар, Налдо реши да изпробва късмета си и с гениално докосване директно от въздуха, върна състава си в срещата.

Преди почивката обратът стана пълен, като Виейриня покачи на 2:1 за Волфсбург, а секунди преди края на първата част попадение за Юнайтед на пръв поглед бе признато и дори отпразнувано от футболистите на гостите, но след консултация между реферите се оказа, че гол няма и резултатът се запазва непроменен.

През втората част, между 64-ата и 68-ата минути, Давид де Хеа бе ключовият футболист за Юнайтед.

Той се намеси решително цели 3 пъти, като в най-фрапантния от случаите си позволи да напусне наказателното си поле, бе направен опит да бъде прехвърлен, но със сетни усилия стражът на "дяволите" поправи грешката си и изби топката в корнер.

Така или иначе всичко бе решено в заключителните минути на мача, като в 82-ата Гилавоги си отбеляза злощастен автогол, но малко по-късно Налдо окончателно донесе трите важни точки на отбора си, с попадение за крайното 3:2.

Така Юнайтед остава на третата позиция в групата и ще играе в Лига Европа, а Волфсбург финишира под номер 1 в нея.

В другия мач от групата, ПСВ успя да обърне ЦСКА от 0:1 до 2:1, след попадения в края на мача, а съответно и да обезпечи участието си в следващата фаза от надпреварата.