Любимият на милиони фенове отбор на Милан се завърна с гръм и трясък на голямата европейска сцена. "Росонерите" достигнаха за първи път от 2012 година до 1/4-финалите в Шампионската лига, след като елиминираха английския Тотнъм.

След успеха с 1:0 у дома на "Сан Сиро", тази вечер момчетата на треньора Стефано Пиоли удържаха 0:0 в Лондон и продължават напред. Всичко най-интересно в този мач се случи в добавеното време, когато и двата тима имаха шансове да отбележат.

Тотнъм - Милан 0:0, развоят на срещата минута по минута

Срещата на "Тотнъм Хотспър Стейдиъм" започва в 22:00 часа

Първо Хари Кейн пропусна за Тотнъм, а в ответната атака Дивок Ориги уцели греда. Тотнъм завърши мача с човек по-малко, след като Кристиан Ромеро беше изгонен с втори жълт картон за балтия срещу Тео Ернандес.

Двубоят се оказа страхотно тактическо надлъгване между двамата треньори Стефано Пиоли на Милан и Антонио Конте на Тотнъм, като дуелът беше спечелен от наставника на "росонерите". Домакините положиха старание, но имаха само една реална възможност за гол в края чрез Кейн, докато гостите умело ги държаха далеч от вратата си и дори имаха 2-3 възможности за гол, като най-чистата беше в добавеното време, когато Ориги нацели греда.

Първата възможност в мача беше пред Тотнъм в 12-ата минута, но ударът на Емерсон Роял не се получи. Милан отговори малко по-късно, когато след изпълнение на статичен удар се стигна до заучено положение и Месиас се озова в опасна близост до вратата, но стреля неточно. В 35-ата минута стражът на Милан Майк Менян се намеси с крак след удар на Кейн, като това беше всичко най-интересно през първата част, която завърши без удар в очертанията на една от двете врати. Милан стартира ударно вторите 45 минути и можеше да затвори мача в 51-ата минута, когато стражът на Тотнъм Форстър спаси удар на Диас.В 65-ата минута Форстър отново се оказа последната преграда след удар на Рафаел Леао и остави Тотнъм в мача. В 78-ата домакините останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Ромеро. Все пак "шпорите" имаха своя миг в добавеното време, когато Хари Кейн едва не прати мача в продължения, но Менян спаси. В ответната атака пък удар на Ориги срещна гредата. Така резултатът се запази и успехът с 1:0 на "Сан Сиро" се оказа достатъчен за Милан да стигне първия си 1/4-финал в Шампионската лига отт 2012 година насам.