90+2′
Турнир: Шампионска лига Стадион: "Етихад", град Манчестър (Англия) Зрители: 47 594
90+2′

КРАЙ НА МАЧА!

83′

Жълт картон за Анхел Кореа, който ритна топката неспортсменски в тялото на Джак Грийлиш.

82′

Жоао Феликс отстъпи мястото си на Тома Лемар.

80′

Нов шанс за Де Бройне! Той получи топката около дузпата и нанесе удар по земя, но Савич изчисти току пред голлинията.

70′

ГОООЛ! ДЕ БРОЙНЕ! 1:0! Фил Фоудън изведе белгиеца в наказателното поле и той матира Ян Облак с удар с десния крак!

Снимка 569587

69′

Родриго Де Пол получава първия жълт картон в мача!

68′

Това беше и последното действие на Стърлинг в мача, който бе заменен от Джак Грийлиш.

67′

Стърлинг падна в наказателното поле и имаше претенции за дузпа, но съдията подмина и тази ситуация.

60′

Де Пол влиза на мястото на Коке.

60′

Антоан Гризман е заменен от Анхел Кореа.

60′

Тройна смяна в състава на Атлетико (Мадрид). Маркос Йоренте е заменен от Матеус Куня.

55′

Де Бройне! Белгиецът стреля от пряк свободен удар, топката тупна коварно пред Облак, който в първия момент я изпусна, но успя да изчисти с крак и да предотврати тази опасност.

Снимка 569578

51′

Първата възможност за Атлетико (Мадрид) дойде в тази 51-а минута. Йоренте бе изведен по дясното крило, навлезе в наказателното поле и нанесе точен удар, но твърде слаб и точно в ръцете на Едерсон.

47′

Шанс за Сити! Де Бройне намери Гюндоган в наказателното поле, германецът си спря топката, обърна и нанесе удар към вратата, но след рикошет тя излезе в корнер.

45′

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

ВИЖТЕ ТУК КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПОЧИВКАТА!

45′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

44′

Диего Симеоне очевидно е разучил много добре отбора на Сити и до този момент тактиката на аржентинския специалист сработва. "Гражданите" продължават да си владеят топката, но пред вратата на Ян Облак е безоблачно и опасности лиспват.

40′

Претенции за дузпа от страна на Манчестър Сити! Кевин де Бройне падна в наказателното поле, но реферът подмина ситуацията. Положението няма да бъде разгледано и с ВАР. Съдията е категоричен, а повторенията ни убедиха в правотата му.

36′
Снимка 569555

35′

Владеене на топката: Манчестър Сити: 72%, Атлетико Мадрид: 28%

27′

Домакините действат твърде еднообразно и опитват доста центрирания в полето на Атлетико. Гостите се чувстват много комфортно при тези ситуации и без никакви проблеми успяват да изчистват топката. Пеп Гуардиола ще трябва да промени нещо в своя план за преодоляването на Ян Облак.

Снимка 569556

17′

Обрачът около наказателното поле на гостите се затяга. "Гражданите" стават все по-опасни. Възпитаниците на Диего Симеоне пък дебнат за организиране на бързи контраатаки.

Снимка 569557

8′

Домакините се настаниха в полето на своите гости и очаквано владеят повече топката. "Дюшекчиите" се отбраняват добре в първите минути и не допускат опасности пред вратата си.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

1′

17 Даниел Вас

Манчестър Сити приема Атлетико (Мадрид) в един от най-интересните 1/4-финали на Шампионска лига. Срещата на "Етихад" е тази вечер от 22:00 часа.

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

"Гражданите" отново са сред топ фаворитите в турнира на богатите, който все още така и не могат да спечелят. Сити достигна до тази фаза, отстранявайки Спортинг (Лисабон). Манчестърци прегазиха своя съперник в първия мач в Португалия с 5:0, а в реванша си позволиха да врътнат нулево равенство у дома.

Сити предлага нов договор и по-висока заплата на Фил Фодън

Английският национал минава за любимец на Гуардиола

Атлетико (Мадрид) отстрани градския съперник на Сити - Манчестър Юнайтед на 1/8-финалите. Първата среща в испанската столица завърши 1:1. Реваншът обаче в Манчестър пък бе спечелен с минималното 1:0.

В исторически план тези два отбора нямат мачове помежду си, но с оглед стила на Диего Симеоне и добрите изяви на Атлетико напоследък, то е много вероятно сблъсъкът да е далеч по-равностоен. Евентуално продължаване на испанците към полуфиналите едва ли би било чак толкова голяма изненада.

Пеп Гуардиола: Диего Симеоне е майстор на елиминационните мачове