Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители: 51456

Ливърпул отново страда заради своята отбрана, Севиля си тръгна с точка от "Анфийлд"

Старите познайници си спретнаха зрелищно реми - 2:2

Втори жълт картон за Джо Гомес, който поема ядосан към тунела на "Анфийлд".

89′

ПРОПУСК!! Отбраната на Ливърпул забрави за Луис Муриел, който остана сам срещу Лорис Кариус, но не успя да уцели очертанията на вртатата.

87′

Мохамед Салах напуска игра, а на негово място се появява Алекс Окслейд-Чембърлейн.

83′

Даниел Стъридж е последната надежда в атаката на Ливърпул. Той заменя Садио Мане.

82′

Последна смяна в лагера на гостите.

75′

Фелипе Коутиньо се появява в игра под бурните аплодисменти на "червените" фенове.

72′

ГОООЛ ЗА СЕВИЛЯ!! 2:2!! ХОАКИН КОРЕА!! И докато мърсисайдци пропускаха положение след положение, Севиля съумя да нанесе своя удар. Джордан Хендерсън закъсня да покрие появилия се като резерва Луис Муриел. Колумбиецът пусна към Хоакин Кореа, който въпреки трудното поемане на топката, я прати неспасяемо в мрежата на безпомощния Кариус.

70′

ВАЙНАЛДУМ! Севиля остана в играта като по чудо в 70-ата минута! Отбита топка след корнер попадна в краката на Вайналдум, който през купа от играчи отправи мощна тупалка. Рико видя коженото кълбо в последния момент, но все пак се намеси адекватно и отрази.

69′

Много опасен изстрел на Садио Мане, който премина на сантиметри от очертанията на вражеската врата.

Снимка 312508

69′

Луис Муриел се появява на мястото на Висам Бен Йедер.

64′

Жълт картон за Джо Гомес, който наруши правилата срещу съперник.

60′

ИЗГОНИХА ТРЕНЬОРА НА СЕВИЛЯ! След точно час игра, гостите от Испания останаха без своя старши-треньор Едуардо Берицо. Аржентинецът за пореден път демонстрира чепатия си нрав, като този път провинението му не бе простено от съдията и така той бе пратен на трибуните на "Анфийлд".

Снимка 312516

55′

Емре Джан можеше да шутира много опасно, но тежкият му удар попадна в краката на Фирмино. Изстрелът бе пласиран към долния десен ъгъл на Серхио Рико.

50′

Страхотен индивидуален пробив на Жоел Матип, който с мъка бе спрян от невярващата отбрана на Севиля.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 312500

45′

ПОЧИВКА!

43′

В 43-ата минута наставникът на гостите Тото Берицо трябваше да извърши и принудителна смяна, след като Гуидо Пизаро се контузи и на негово място спешно трябваше да влезе Пабло Сарабия.

41′

ФИРМИНО ПРОПУСНА ДУЗПА! Малко преди почивката, Ливърпул пропиля уникален шанс да увеличи преднината си срещу своя испански опонент. Алберто Морено демонстрира въздушна акробатика и с глава подаде за Мане. Сенегалецът навлезе в полето на Севиля и още с повеждането, топката срещна ръката на Нико Пареха. Впоследствие африканецът бе и съборен от вече безпомощния защитник, за което главния съдия посочи бялата точка без да се замисля. С отговорната задача се нагърби Роберто Фирмино, който излъга вратаря, но прати коженото кълбо в страничната греда.

Снимка 312505

40′

Предупреждение и за капитана на гостите Нико Пареха.

38′

Жълт картон за Алберто Морено, който влезе грубо в краката на Хесус Навас.

35′

ГООООЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ!! 2:1 !! САЛАХ! Пълният обрат на "Анфийлд" се случи в 35-ата минута, когато по малко щастлив начин, Мохамед Салах направи резултата 2:1. Египтянинът влезе твърдо в краката на Н'Зонзи, отнемайки му топката в решителен момент. Последва слабичък негов шут, който обаче отклони фатално в крака на Симон Кяер и влетя неспасяемо в мрежата на неприятно сюрпризирания Рико.

33′

Официално предупреждение за Габриел Меркадо, който игра изключително грубо срещу Фирмино.

22′

ДЖАН!!! Видимо обнадеждени след гола, мърсисайдци бързо можеха да сътворят и пълния обрат. "Червените" подхванаха светкавична контраатака, която бързо премина през Вайналдум, Мане и Джан. Именно головата възможност се откри пред германския национал, който обаче очи в очи срещу Рико, прати топката покрай страничната греда.

Снимка 312502

21′

ГООЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ!!! 1:1 !! ФИРМИНО! Сериозният натиск на Ливърпул все пак даде резултат и паритетът беше възстановен след 21 минути футбол. Джондър Хендерсън комбинира умело с Алберто Морено, като последният навлезе в наказателното поле  и пусна успоредно за връхлитащия Фирмино. Бразилецът пък с елегантно докосване направи 1:1.

15′

В 15-ата минута домакините можеха да сътворят втора фатална беля в своето наказателно поле. Ловрен и Морено не успяха да спрат напористия Бен Йедер, но в крайна сметка с навременна намеса блесна вратарят Кариус.

8′

МАНЕ! С течение на срещата, набезите на домакините ставаха все по-опасни. В 8-ата минута Садио Мане бе намерен на стрелкова позиция, но на мястото си беше и Серхио Рико. Макар и с известни трудности, испанският национал спаси своите от сигурно попадение.

6′

ВАЙНАЛДУМ! Макар и с малко късмет, Ливърпул бързо можеше да възстанови паритета. Още в ответната атака, Жоржиньо Вайналдум пробва изстрел от далечна дистанция. Коженото кълбо срещна гърба на Кяер и фатално промени своята посока. За късмет на Серхио Рико обаче всичко завърши само с корнер.

Снимка 312501

5′

ГООЛ ЗА СЕВИЛЯ!! 0:1!! БЕН ЙЕДЕР! Ливърпул стартира мача ентусиазирано под бурната подкрепа на близо 48 000 свои привърженици. Положителното "червено" начало обаче бързо беше заличено от безумна грешка в английската отбрана, която доведе и до гол за Севиля. Стандартна испанска атака завърши с остро центриране от фланга на Хоакин Кореа. Подаването му се превърна в мисия невъзможна за статичните Ловрен и Джан, и в крайна сметка стигна до непокрития Бен Йедер. За бившия нападател на Тулуза пък бе детска игра да накаже Кариус.

3′

Голямата звезда на домакините - Фелипе Коутиньо най-сетне се завръща в основната група на Ливърпул. Бразилецът стартира мача от резервната скамейка.

Снимка 312494

2′

Ливърпул и Севиля играха финал в Лига Европа през сезон 2015/16, спечелен от иберийците с впечатляващ обрат 3:1. Когато обаче става дума за гостуване на Острова, Севиля няма победа в последните си пет мача.

1′