Отборите на Реал (Мадрид) и Лион завършиха наравно 2:2 в мач от груповата фаза на Шампионската лига. За пореден път френският шампион доказа, че е един от най-силните отбори в Европа, като демонстрира много привлекателен футбол на "Сантяго Бернабеу".

Гостите поведоха още в 11-ата минута чрез Джон Карю, а в 31-ата Флоран Малуда удвои преднината им. До края на това първо полувреме Реал успя да върне едно попадение, след като Диара се разписа за 1:2.

През втората част Лион намали темпото и домакините се възползваха от това, но чак в 83-ата минута, когато Рууд ван Нистелрой успя да изравни резултата, и да запази поне част от достойнството на "кралския клуб".

В последните си 4 мача срещу французите мадридчани не могат да се поздравят с успех, като особено болезнени бяха загубите в първите мачове от груповата фаза през миналия и настоящия сезон. Нистелрой имаше шанс да прекъсне тази лоша серия, но пропусна дузпа в самия край.

В другия двубой от тази група Стяуа се задоволи с реми срещу гостуващия Динамо (Киев) - 1:1. То обаче е напълно достатъчно за северните ни съседи да продължат участието си в европейските клубни турнири, след като точката им гарантира третото място и им дава право да се включат в надпреварата за Купата на УЕФА.