Байер (Леверкузен) спечели с минималното 1:0 на страхотния си "БайАрена" срещу единайсеторката на Атлетико (Мадрид), в първа и за двата тима среща от 1/8-финалната фаза на Шампионската лига.

Гола за победителите вкара Хакан, разписал се в 57-ата минута.

Първото по-добро положение за отбелязване на гол в срещата бе в полза на домакините. Хакан поде контра за Байер, подаде точно за включилия се на скорост капитан на немския тим Бендер, чийто мощен шут с десния крак обаче премина встрани от целта.

Малко по малко обещаващият талант на Атлетико - Саул се задейства и на два пъти можеше да разочарова сериозно отбора на домакините, но първо пропусна да вкара след пас на Туран, а след това негов опит за асистенция бе пропилян с лека ръка от Гризман.

До средата на първата част Саул и Годин не спираха да тормозят бранителите на съперника, докато в същото време Гризман се опитваше да се пребори с няколкото защитници, следящи зорко изявите му.

В края на първото полувреме нарушенията зачестиха, а това повлия и върху качеството на предложения от двата състава футбол, като резултатът до почивката се запази непроменен.

През второто полувреме домакините рискуваха и взеха нещата в свои ръце, като още преди да е изминал час игра, те вече бяха в ролята на водещия в резултата тим. Белараби проби и асистира на Хакан Чалханоглу, за когото не остана нищо друго, освен да порази целта, давайки по-скоро заслужена преднина на Байер.

До края на двубоя Атлетико не само не успя да се върне в резултата, но и остана с човек по-малко на терена, след като Тиаго си изпроси глупав втори жълт, респективно червен картон, който ще му попречи да играе в реванша.

Така съставът от Леверкузен очаква мача на „Висенте Калдерон" с нетърпение, като основната задача за отбора в Мадрид ще бъде да не допуска повече от едно попадение, а ако това все пак се случи, то поне да не сподели съдбата на европейския шампион Реал (Мадрид).

БАЙЕР (Л) - АТЛЕТИКО (М) 1:0

1:0 Хакан 57'

Байер: Лено, Спахич, Хилберт, Пападопулос, Вендел, Бендер, Хакан, Кастро, Белараби, Хьонг-Мин, Дърмич

Атлетико: Моя, Годин, Сикера, Хуанфран, Миранда, Тиаго, Гризман, Туран, Габи, Саул, Манджукич

Стадион: "БайАрена"

Съдия: Павел Краловец