Вратарят на Реал (Мадрид) Тибо Куртоа заяви, че е съсметлия, защото съдиите са отменили гол на Аякс след намеса на системата ВАР. Реал победи с 2:1 в Холандия в първи 1/8-финал от Шампионска лига, а при резултат 0:0 Николас Таляфико вкара гол, но той не беше зачетен.

"Направих няколко добри спасявания, но имах и късмет, че съдиите бяха на моя страна при гола на Таляфико. Смятам, че решението им беше правилно. Бяхме доволни от 0:0 на полувремето. През втората част заиграхме по-добре, вкарахме наистина красив гол. Малко отпуснахме контрола и се стигна до 1:1, но в крайна сметка измъкнахме победата.

Не сме приключили с Аякс, защото съм сигурен, че ще дойдат в Мадрид и отново ще играят добре. Но в момента се намираме в наистина добра форма", коментира Куртоа.

От УЕФА сигурни, че ВАР се е намесил правилно в полза на Реал (Мадрид)