На "Джузепе Меаца" преди почти 6 г. Отмар Хитцфелд постигна най-големия си успех начело на Байерн. Баварците надделяха с дузпи 5:4 срещу Валенсия (1:1 в редовното време и продълженията) и за четвърти път покориха европейския клубен връх.

Финалът пък мина под мотото "Футболната опера" - обединявайки легендария стадион с не по-малко легендарната "Ла Скала".

И ето, че отнова на "Меаца" Хитцфелд успя с един посредствен тим на Байерн не само за първи път да избегне загубата от Милан, но и да постеле за реванша. С илюзорни шансовете за титлата в Бундеслигата ("росонерите" нямат и такива в Серия "А"), опитният специалист съумя не само да извади от кризата тима, но и да изстиска максимума.

В момента Байерн не е позната футболна машина, която мачка съперниците си, но и в никакав случай не е обърканият тим от времето на Феликс Магат. Към традиционната германска дисциплина и борбеност, Отмар добави спокойствие и сигурност. Байерн не изпадна в паника в Мадрид, когато до почивката бе буквално помлян от Реал в 1/8-финала, а резултатът бе 3:1.

Късният гол на Ван Бомел съживи германците, които не изпуснаха шанса си в Мюнхен (2:1). Сега срещу Милан ще е дори по-леко, след като два варианта на реми устройват баварците. При това за реванша на "Алианц Арена" се завръщат двама наказани лидери - Кан на вратата и Ван Бомел в средата на терена.