Фиорентина победи Ливърпул с 2:1 като гост и по този начин завърши на 1-о място в група Е на Шампионската лига. Италианците записаха впечатляващ обрат през второто полувреме и с гол на Алберто Джилардино в последните секунди нанесоха ново разочарование на феновете на мърсисайдци.

Гостите от Италия започнаха много уверено срещата и бяха по-активни през първите минути. В 25-ата минута опасна атака на "виолетовите" завърши с неточен удар на Мартин Йоргенсен. След него и Лоренцо Де Силвестри имаше възможност, но изтърва.

В края на полувремето Ливърпул изравни играта, а в 43-ата минута домакините излязоха напред в резултата. Стивън Джерард центрира прострелно и Бенаюн с глава прати топката в мрежата.

През втората част Фиорентина упражни натиск и успя да върне попадението. Това се случи в 62-ата минута, когато Мартин Йоргенсен завърши образцова контраатака с точен удар.

След попадението гостите се прибраха, а домакините тръгнаха да търсят победата. В игра за Ливърпул се появи Фернандо Торес, който замени Каут. Въпреки това си пролича липсата на игрова практика и Торес не бе ефективен.

В самия край на мача резервата Хуан Мануел Варгас направи отличен пробив отляво и намери Джилардино, който хвърли в екстаз феновете на "виолетовите".

Тимът на Чезарe Прандели завърши на 1-о място в групата с актив от 15 точки. Лион е втори с 13 и също ще играе на 1/8-финалите, докато Ливърпул ще играе на пролет в Лига Европа като събра едва 7 точки. Дебрецен завършва надпреварата с 6 загуби от 6 мача.

ЛИВЪРПУЛ - ФИОРЕНТИНА 1:2
1:0 Бенаюн (43)
1:1 Йоргенсен (65)
1:2 Джилардино (90)