Актуалният носител на трофея в Шампионската лига - Челси стартира защитата на "ушатата" с труден домакински успех. Селекцията на Томас Тухел пречупи руския първенец с 1:0, а победното попадение беше дело на завърналия се в клуба централен нападател Ромелу Лукаку.

Двубоят на "Стамфорд Бридж" започна с няколко важни събития. Преди първия сигнал Жоржиньо получи лично наградата си за "Играч на годината" от президента на УЕФА Александър Чеферин. Ромелу Лукаку пък направи повторния си дебют със "синия" екип в Шампионската лига.

Севиля - Залцбург 1:1 в мач от Шампионската лига

Севиля и Залцбург не се победиха в мач с четири дузпи

Срещата на "Рамон Санчес Писхуан" завърши 1:1

Първото полувреме предложи много битка по терена и малко на брой голови възможности. Отбраната на Зенит действаше много организирано и дори английските им опоненти да имаха възможности за стрелба, топката винаги попадаше в телата на някой от момчетата на Сергей Семак.

Снимка 546472

Източник: EPA/БГНЕС

Към края на частта Ромелу Лукаку имаше шанс да насочи с глава, но без да притесни Станислав Крицюк, който до този миг не бе сътворил нито едно спасяване.

Носителят на ШЛ вдигна оборотите на своето представяне след почивката. В 50-ата минута Антонио Рюдигер се включи в атака за своя тим, но насочването му не намери десния ъгъл на питерци. Малко след него с пропуск се отчете и Рийс Джеймс.

Нещата си дойдоха на мястото в 69-ата минута. Капитанът Аспиликуета центрира по отличен начин, а Ромелу Лукаку демонстрира хищническия си инстинкт пред гола, за да матира най-сетне Крицюк за 1:0.

Снимка 546471

Десет минути преди края Маркос Алонсо можеше да успокои трибуните с второ попадение, ала топката профуча до дясната греда. В самия край сензацията можеше да бъде факт. Артьом Дзюба засече центриране в наказателното поле, но така и не намери бленуваната цел.

Йънг Бойс победи Манчестър Юнайтед с 2:1 в Шампионската лига

Глупав червен картон спомогна за неочаквана загуба на Юнайтед в Швейцария

Драматичен развой на събитията в Берн

В следващия кръг Челси има тежко гостуване на Ювентус. Зенит ще търси задължителни точки срещу аутсайдерите в групата Малмьо.