Челси победи мъчно с 1:0 АПОЕЛ (Никозия) в мач от група D на Шампионската лига. Така играчите на Карло Анчелоти вече имат 6 точки от два двубоя и дадоха сериозна заявка за първото място.

"Сините" от Лондон се сдобиха с преднина още в 18-ата минута. Огромна заслуга за гола имаше Жулиано Белети. Бразилецът проби по десния фланг, финтира няколко защитници на АПОЕЛ и вместо да центрира, реши да върне към границата на наказателното поле. Там бе Анелка, който с прекрасен шут не остави шансове на кипърския вратар - 0:1.

Домакините започнаха да поглеждат по-смело към вратата на Челси едва след 60-ата минута и бяха много близо до гол. Чех обаче направи спасяването на мача в 63-ата, избивайки с крак удар на нападател в жълто-синьо. До ново попадение така и не се стигна и лондончани записаха втория си успех в Лигата.

АПОЕЛ - ЧЕЛСИ 0:1

0:1 Анелка (18')

АПОЕЛ: 22.Дионисион Хиотис, 7.Савас Пурсаитидис, 24.Христос Контис, 5.Бобан Грънчаров, 32.Алтин Хаджи, 10.Константинос Хараламбидис, 26.Нуно Мораиш, 33.Христомос Михаил, 29.Никтариос Александру (58-11.Камил Косовски), 23.Елио Пинто, 30.Ненад Миросавлиевич

Челси:1.Петър Чех, 2.Бранислав Иванович, 6.Рикардо Карвальо, 26.Джон Тери, 3.Ашли Коул, 21.Саломон Калу, 5.Майкъл Есиен, 35.Жулиано Белети (68-20.Деко), 8.Франк Лампард, 15.Флоран Малуда, 39.Никола Анелка