Отборът на Бешикташ, лидер във временното класиране на Група "G" на Шампионската лига, спечели и втория си двубой от груповата фаза на надпреварата.

На своя "Водафон Стадиуму", турският тим се наложи над единайсеторката на РБ Лайпциг с 2:0.

Точни за домакините бяха Бабел и Талиска.

Домакините се наложиха с 3:1 над Порто на "Ещадио до Драгао" на старта на този етап от турнира, като смутиха сериозно всички свои опоненти в подреждането.

Тази вечер те доказаха, че успехът им в Лисабон не е бил плод на случайност.

Бешикташ шамароса Порто насред дома му - 3:1! (ВИДЕО)

Турските "орли" безмилостни на португалска земя

Райън Бабел даде предимство на домакините след само 11 минути игра, загатвайки какво ще се случи с немския гост в Истанбул.

Две минути преди почивката Талиска удвои преднината на Бешикташ, за радост на феновете по трибуните.

През второто полувреме срещата бе прекратена за няколко минути, след като част от осветлението на стадиона спря да функционира.

Снимка 314656

Източник: Uefa.com

Нова промяна в резултата не беше регистрирана и турският отбор продължава с убедителното си представяне на европейската футболна сцена.