Отборът на Монако се класира за осминафиналите в Шампионска лига, печелейки група „С” на турнира след победа у дома с 2:0 над Зенит (Санкт Петербург). Монако събра на сметката си 11 точки на върха. Байер Леверкузен е втори с 10 пункта, а Зенит е трети със седем точки.

Двата тима изиграха изключително слабо първо полувреме, в което като че ли се страхуваха да предприемат риск и изчакваха грешки на съперника.

Димитър Бербатов се движеше добре по терена и на няколко пъти дори се връщаше да помага в защита, но така и не получаваше извеждащи подавания. Точно преди паузата Гарай изпревари Митко и изби с глава.

Десетина минути след почивката Берба отправи майсторски удар от движение с външен фалц, но се получи рикошет и топката мина покрай лявата сглобка. Малко след това благоевградчанинът беше заменен принудително, получавайки лекарска помощ на пейката в областта на кръста.

В 63-тата минута Абденур вкара с глава, засичайки с глава центрирането на Караско. Зенит отговори с тупалка на Хълк, но кълбото мина над целта.

В 89-тата минута Фабиньо сложи точка на спора, вкарвайки след асистенция на Жоао Моутиньо.