Аталанта загуби по категоричен начин домакинството си на Ливърпул в среща от Група "D" на Шампионската лига.

Мачът приключи при показателното за случилото се на терена 0:5.

В истински герой за гостите се превърна Диого Жота, записал хеттрик на сметката си за тима.

Освен него точни за "червените" бяха още Мане и Мохамед Салах.

Днешният двубой до голяма степен отговори на въпроса дали италианците ще имат сили за ново класиране на елиминациите, след като се превърнаха в една от приятните изненади през миналия сезон.

В 16-ата минута се стигна до откриването на резултата. По-скоро според очакванията, а и заслужено, то бе в полза на гостуващия тим.

Автор на гола бе Диого Жота, който до този момент бе и сред най-дейните играчи на терена.

Снимка 503695

Източник: Twitter

Последваха няколко спорни момента на терена, при които състезателите на английския тим бяха по-емоционални в претенциите си към главния съдия. Това, съчетано с настоятелността им в играта, доведе до показването на няколко официални предупреждения.

Две от тях бяха вдигнати срещу Вайналдум и Джоунс.

Вместо обаче това да респектира и успокои гостите, те вдигнаха още повече оборотите.

Това доведе до нов гол във вратата на домакините, отново дело на Жота. Той се разписа за втори път след точно 34 минути игра.

Снимка 503706

Само в рамките на 2 игрови минути след почивката - между 47-ата и 49-ата - гостите нанесоха нови два, съкрушителни удара по самочувствието на своите домакини.

Мане и Салах съвсем отчаяха "синьо-черните", като увеличиха преднината на Ливърпул до 4 попадения.

Снимка 503704

Диого Жота ознаменува чудесната си вечер с хеттрик, след като в 54-ата минута отново бе точен за отбора си.

Снимка 503705

Тук някъде Ливърпул намали драстично оборотите, а и някои от главните действащи лица бяха заменени от мениджъра на тима и получиха заслужена почивка.

Така нова промяна в резултата нямаше и Ливърпул остава не само без загубени точки на върха в класирането, но все още не е получил и попадение във вратата си.

Аталанта все още има своите шансове, като разполага с 5 точки по-малко от днешния си съперник.

Снимка 503708

В друг мач от тази група раздираният от проблеми със заразени с коронавирус състезатели Аякс победи Мидтиланд, част от който е и националът Божидар Краев с 2:1, с голове на Антъни и Тадич.