Вицешампионът на Англия Арсенал постигна първата си победа в новия формат на Шампионската лига, след като надигра с 2:0 Пари Сен Жермен на "Емирейтс". Головете за лондончани бяха дело на Кай Хавертц в 20-ата минута и на  Букайо Сака в 35-ата. Гостите удариха по една греда и в двете полувремена и въпреки че владееха доста повече топката, не успяха да създадат много работа на Давид Рая.

Мачът в Северен Лондон започна на много високо ниво, като и двата отбора се хвърлиха в атака от първата минута.

Арсенал имаше добър шанс в 9-ата минута, когато Рикардо Калафиори получи топката, докато бе във вътрешността на терена и комбинира с Букайо Сака, който нахлу от дясното крило в наказателното поле и стреля, но топката мина над вратата.

По-добрата игра на лондончани даде резултат в 20-ата минута! Леандро Тросар получи топката на лявото крило и напредна в половината на ПСЖ. Постепенно той нахлу към вътрешността на терена и центрира меко в наказателното поле. Там Кай Хаверц избяга от защитата на гостите, изпревари излезлия Джанлуиджи Донарума и вкара гол с глава!

В 28-ата минута Брадли Баркола и Нуно Мендеш разиграха на двойно, при което португалският защитник получи топката и стреля от около 25 метра, но топката профуча покрай левия страничен стълб на вратата, пазена от Давид Рая.

След половин час игра Ашраф Хакими надбяга Калафиори на лявото крило и нахлу в наказателното поле, но ударът му от малък ъгъл бе отразен.

В 35-ата минута Арсенал спечели правото да изпълни пряк свободен удар вляво от вратата на ПСЖ. Букайо Сака центрира много коварно на близката греда, където топката мина през купа от играчи, заблуди Донарума и мина между краката му - 2:0 за Арсенал с гол на капитана Сака!

До края на първата част ПСЖ не успя да се отърси от шока и до края на първото полувреме не можа да постави под напрежение вратаря и защитниците на Арсенал.

Второто полуреме започна с натиск на гостите, но в 52-ата минута Донарума трябваше да спасява изстрел на Габриел Мартинели.

Пет минути по-късно пък Хаверц стреля твърде слабо, за да застраши италианския вратар.

Постепенно хората на Луис Енрике притиснаха домакините, а в 66-ата минута при удар на Жоао Невеш топката срещна напречната греда. Секунди по-късно пък удар на Фабиан Руис мина над вратата.

В 68-ата минута Канг-ин Лий пробва късета си от дистанция, но Давид Рая спаси. Парижани продължиха да натискат в търсене на гол, но четвърт час преди края се наложи Донарума да отразява нов удар на Мартинели.

В 78-ата минута се наложи реферите, отговарящи за ВАР, да преразгледат ситуация, при която играчите на гостите претендираха за дузпа. В ситуацията топката срещна ръката на Калафиори, след рикошет в Уилиям Салиба, но в крайна сметка до 11-метров наказателен удар не се стигна.

Три минути преди края на редовното време ВАР преразгледа потенциална дузпа за ПСЖ за нарушение срещу Рандал Коло Муани, но и този път такава не бе отсъдена.

Така съставът воден от Микел Артета вече има 4 точки в актива си, докато възитаниците на Луис Енрике са 3, след победата над Жирона в първия кръг.

Луис Енрике: Арсенал са фаворит в Шампиноска лига, ще бъде стимулиращ мач