Арсенал пропусне да запише третата си поредна победа в група Н на Шампионската лига. Този път лондончани завършиха 1:1 като гости на АЗ Алкмаар. Така момчетата на Венгер вече са със 7 точки. АЗ пък така и не може да запише победа в турнира и остана само с 2 точки.

Домакините започнаха предпазливо и на по-бавни обороти. "Топчиите" пък играеха в типичния си стил. Ван Перси пропусна чудесен шанс да открие още в самото начало на мача. Постепенно АЗ също започна да показва, че не е беззъб отбор, като основна опасност за вратата на Маноне бе Мунир Ел Хамдауи.

Мароканецът бе близо до гола в 25-ата минута, но шутът му мина над горната греда. Веднага след това Аршавин също можеше да се разпише, но не сполучи.

Арсенал бе по-опасният тим през първото полувреме и закономерно стигна до попадение. Точен бе Сеск Фабрегас в 36-ата минута.

Домакините не промениха постройката си на игра след почивката и не смееха да рискуват с по-масирани действия в предни позиции. 20 минути преди края те все пак можеха да стигнат до ремито. Абу Диаби за малко не си отбеляза автогол след едно центриране, но топката облиза гредата от външната ѝ страна.

Мачът вървеше към спокойна победа за Арсенал, когато Давид Мендес да Силва изравни с хубав шут в добавеното време.

В другия мач от тази група Олимпиакос победи Стандард (Лиеж) завърс 2:1. Де Камагро откри за  белгийците в 38-ата минута, но Митроглу изравни секунди преди почивката. В самия край Столтидис вкара победния гол за Олимпиакос. Гърците са втори с 6 точки, а Стандард остава на последното място в групата с 1.

АЗ АЛКМААР - АРСЕНАЛ 1:1

0:1 Фабрегас (36')

1:1 Мендес да Силва (90')

АЗ:Ромеро, Ялиенс, Морено, Мендес да Силва, Схаарс, Ел Хамдауи, Мартенс, Поулсен, Дембеле, Мойсандер, Холман

АРСЕНАЛ: Маноне, Диаби, Саня, Фабрегас, Фермален, Галас, Ван Перси, Сонг, Клиши, Аршавин, Ебуе