Ако най-заможните в света решат да дарят натрупаните си състояния, то това ще даде начален тласък за стартирането на куп нови малки и средни предприятия.
Парите и другите притежания на богаташите се равняват на стотици хиляди стартиращи фирми в света, които могат да дадат да открият множество нови работни места.
Именно колко предприятия биха отворили врати врати, ако местните предприемачи имат съдбата и парите на най-заможните бизнесмени в света, сочи ново проучване на база индекс Robin Hood, цитиран от Bloomberg.
Индексът разглежда най-заможните личности от 42 страни с различни политически режим и регулаторна среда за бизнес, като сравнява нетна стойност на богатствата с парите, необходими за стартирането на малки и средни фирми.
Резултатите показват хипотетично колко бизнес стратегии могат да стартират, благодарение на състоянията, натрупани от най-заможните бизнесмени.
Така например нетната стойност на състоянието на Бил Гейтс може да даде начален тласък за бизнеса на 137 296 предприятия в САЩ.
Според местната администрация за управление на малък и среден бизнес именно малките предприятия са допринесли най-много за растежа на заетостта отвъд Океана.
Само за 2014 година в Америка да отворили врати предприятия с общо 1.4 милиона нови работни места.
Предприемачи от Китай, ще могат да стартират най-много фирми от всяка друга страна.
В азиатската държава благодарение на най-богатия китаец Уанг Джианлин врати биха отворили 596 303 предприятия.
В Китай обаче корупцията и бюрокрацията все още са пречка за стартирането на малки и средни фирми, коментират от Bloomberg.
Разходите за започване на бизнес се класират сред най-високите за страни като Южна Корея и Обединените арабски емирства, където биха могли да се създадат най-малко предприятия.
В Южна Корея 2971 фирми ще стартират бизнеса си, ако притежаваха парите на най-големите си богаташи. В същото време в Обединените арабски емирства ще могат да отворят 2345 фирми.
Освен процедурните разходи по стартирането на бизнес, които са обект на индекса, има и други фактори, които влияят на сумата, необходима за отварянето на ново предприятие. Такива например са цената на труда, наем на мястото и внесен капитал.
ТT
на 17.09.2016 в 18:02:42 #4'Айде пак чета статии за паразити, искащи да посягат на парите на другите. Парите на другите са си тяхна работа. Гледайте си вашата. Ще ми умуват какво биха могли да направят с някакви пари, ако ги заграбят от собствениците им?! Ще и ми пишат статии за това? Абе я!...
vse edno
на 17.09.2016 в 15:57:32 #3а какво ще кажете за парите на Ротшилд....500 000 000 000...???
val-mar
на 17.09.2016 в 13:42:43 #2Парите си най-богатите и влиятелни хора са натрупали постепенно и за дълъг период от време, след преодоляване на кризи и загуби, с прозорливост и голяма доза късмет. Много малко са онези, които са получили всичко на готово. От друга страна, когато четете класациите на състоянията на най-богатите, че имали $ 90, 60, 40, 16 и т.н. млрд., не се заблуждавайте, че това са пари кеш. Не, това са активи, предприятия, дялове от фирми, стокови и борсови индекси и пр. Така че не мислете, че Бил Гейтс може да извади ей сега $ 90 млрд. От друга страна най-лошото нещо е да се подарят на готово пари на хора, които не знаят как да ги оползотворят, и най-важното - как да ги увеличат, и да върнат, или да инвестират полученото. Това наистина не е за всеки! А за парите на богатите не се тревожете, защото те никога не спят, а непрекснато създават нови фирми, бизнеси и работни места, именно с цел да се увеличават!
The_thunder
на 17.09.2016 в 09:06:28 #1Добре е да се знае, че ключът за икономиката не са парите, а ресурсите. Ресурсите са както физически(жито, горива, метали, дърво), така и нематериални - енерги и човешкия труд. Ресусрсите по определение са в ограничено количество. Кризите се получават, те се разпределят неефективно. Например, създадени са прекалено много строителни фирми, има прекалено много строители, докато икономиката има нужда от инженери, да речем. Такива дисбалансии се получават при изкуствено финансиране на някои сектори или отдаване на кредит без покритие (каквито са кредитите на банките). Така, че на пръв поглед изглежда интересна идеята - да вземем парите на богатите и да ги дадем безвъзмездно на нов бизнес, но реално това ще стимулира огромно количество прахосване и неефективно израсходване на ограничените ресурси. Това неминуемо ще доведе до криза. От друга страна е добре да се знае, че тези милиардери не си държат парите затворени в буркани. Най-голям процент от техните богатства са дялове в компании (обикновено създадени от тях самите). Тези компании струват много, защото успяват да произведат голямо количество продукция на печалба. Т.е. използвайки същите ресурси реално успяват да са ефективни. Ако не беше така, тези фирми никога нямаше да се разразстнат, а собствениците им никога нямаше да забогатеят. Така че, да - на пръв поглед тази идея "да вземем от богатите и дадем на новия бизнес" изглежда примамлива, но е доста порочна и непродуктивна.