Българският нападател Георги Христов не спира да бележи за Тампа Бей Роудис. Велинградчанинът се развихри с нови два гола, но тимът му загуби като домакин с 2:3 от Минесота Юнайтед мача от 7-ия кръг на НАСЛ.

Гостите излязоха напред в резултата още в 10-ата минута, когато Кристиано Диас откри за 1:0, но само 4 по-късно Христов изравни за 1:1.

В 23-ата минута Гейсон Мура даде нов аванс на Минесота, а в 26-ата Симоне Брачалело направи 3:1 за Юнайтед. Головото шоу продължи в 29-ата минута, когато Христов намали на 2:3 с втория си гол в срещата.

Въпреки опитите си да стигнат до равенството, Роудис в крайна сметка загубиха на своя "Прогрес Енерджи Парк" в Сейнт Питърсбърг, което им попречи да поведат в класирането.

Така Георги Христов вече има 6 гола от началото на сезона и се превърна във водещия голмайстор на Тампа Бей.