Тампа Бей Роудис регистрира нова загуба след като отстъпи с 1:3 като домакин на Минесота Юнайтед. Мачът беше от 20-ия кръг на Северно-американската сокър лига (НАСЛ). Георги Христов игра цяла среща за Роудис, като изработи попадението на тима си.

Хуан Герера откри резултата в 28-ата минута с удар отдясно, след като получи топката от Христов. Само осем по-късно обаче гостите изравниха с попадение на Ибсън. Малко след час игра същият асистира на Джъстин Дейвис за пълен обрат на резултата 2:1. Дейвис пък от своя страна намери Даниел Мендес в 90-ата минута, който оформи крайното 3:1 за Минесота Юнайтед. И трите попадения на противника бяха след контраатаки.

"Всичко вървеше чудесно за нас, но немислими грешки промениха това. На вратаря ни Мат Пикенс дори не му се наложи да се намесва решително. Минесота направи три контраатаки и това беше. Дори не броя атаката за последния гол, защото бяхме десет човека пред тяхната врата в опита си да изравним. Гледаме напред, оптимист съм за предстоящите срещи", коментира Христов пред официалния сайт на клуба.

Пловдивчанинът е футболистът на Тампа Бей Роудис с най-много изработени голове. Асистенцията му срещу Минесота бе под номер 8, като на сметката си има и два гола.