Зенит победи трудно с 2:1 Урал като домакин в мач от 19-ия кръг на руската Премиер лига. Българският халф Николай Димитров игра до 81-ата минута за тима от Екатеринбург, като се забърка в скандал със свой съотборник малко преди да бъде заменен.

Емануел Мамама даде преднина на гостите с автогол в 6-ата минута.

Питерци стигнаха до изравнителен гол в 31-ата минута, когато Портнягин също прати топката в собствената си врата.

Краснодар победи Урал с 1:0 като гост

Хичо и Урал с домакинско поражение в Русия (ВИДЕО)

Тимът от Екатеринбург отстъпи на Краснодар

В 75-ата минута Хичо овладя топката в наказателното поле и реши да стреля, а кълбото срещна крак на защитник на Зенит. Владимир Илин, който бе на чиста позиция, се ядоса на българина, че не му е подал и го блъсна в гърба. Двамата си размениха остри реплики, а съдията Сергей Карасьов показа жълт картон на Илин.

Секунди по-късно домакините стигнаха до победен гол, който бе дело на Кокорин.

Така Зенит събра 36 точки е заема второ място във временното класиране, докато Урал е осми с 24 пункта.