Волин (Луцк) се наложи с 1:0 като гост над Ворскла (Полтава) в среща от 16-ия кръг на украинската Висша лига. Българските защитници Петър Занев и Валентин Илиев играха като титуляри пълни 90 минути и имаха сериозен принос за 6-ата победа на отбора през този сезон.

Единственото попадение вкара Савич в 77-ата минута, а Волин има 23 точки и се нарежда на 6-о място. Ворскла е на 10-о място с 20 точки. Занев извади жълт картон на противник в 10-ата минута, след като се включи в атака по лявото крило и опита центриране. Само две минути по-късно обаче той беше санкциониран заради фаул.

Валентин Илиев пък спаси вратата на своя тим в 67-ата минута при успешно единоборство срещу нападател, който оставаше на реална голова позиция.