Верона се изкачи на второ място в Серия „Б", след като спечели трите точки в дербито срещу Ливорно. Верона победи с 2:0 при гостуването си от десетия кръг.

Българският нападател на Верона Валери Божинов се появи в игра в началото на второто полувреме.

Още с влизането си Божинов раздвижи играта на своя отбор. В 58-та минута българинът стреля опасно, но топката мина в страни от вратата на Ливорно. Три минути по-късно пред Божинов се откри  нова възможност да вкара, но вратарят на Ливорно Фиорило спаси.

Верона поведе с 1:0 с гол на Кача в 71-та минута.

Вторият гол за гостите в срещата падна в 90-та минута, а негов автор бе Рафаел Мартиньо.

След този успех Верона се изкачи на второ място с актив от 21 точки. Лидер в класирането е Сасуоло, който има 25 точки. Ливорно остана на трета позиция с 19 точки.