Металург (Донецк) с Велизар Димитров победи Черноморец (Одеса) с 2:0 в мач от първенството на Украйна и с днешната победа си осигури участие в турнира Лига Европа през следващия сезон.

Бившият нападател на българския национален отбор и бивш играч на ЦСКА игра през всичките 90 минути и стана автор на втория гол в мача.

Домакините от Донецк поведоха в 34-та минута с гол на Владимир Полевой. В 73-та минута българинът след двойно подаване със сръбския полузащитник Джордже Лазич излезе сам срещу вратаря на одесчани Безотосний и с удар от около пет-шест метра изпрати топката в мрежата. Малко преди да отбележи гола Велизар Димитров получи и жълт картон.

Металург е на пето място във временното класиране с актив от 49 точки. Начело е Шахтьор, който си е осигурил шампионската титла, със 76 точки, следван от Металист - 62 точки и мач по-малко, Динамо (Киев) - 59 точки и мач по-малко, и Днипро - 53 точки .