АПОЕЛ (Никозия) се върна на върха в класирането на кипърското първенство. Отборът на Георги Костадинов разгроми с 3:0 гостуващия Неа Саламис и има аванс от 2 точки пред АЕК Ларнака, който в събота се наложи с 3:1 над Паралимни.

Костадинов започна като титуляр и получи жълт картон в края на първото полувреме, а на полувремето отстъпи мястото си на Далсио.

Отмениха гол на Георги Костадинов, но все пак АПОЕЛ (Никозия) отстрани Омония за Купата на Кипър

Срещата се игра на пълния национален стадион "ГСП"

Двубоят беше равностоен само до 22-ата минута, когато Жорж Манджек от Неа Саламис напусна терена с директен червен картон.

Четвърт час по-късно Анастасиос Донис откри резултата с удар отблизо. Второто попадение вкара Гиорги Квилитая в 55-ата минута с добавка, а в 63-ата се разписа и Федерико Македа.