Българският страж Николай Михайлов и неговият Твенте успя да стигне до равенство 1:1 като гост на шампиона Аякс. На "Амстердам Арина" видяхме много интересен мач, след който определено повече могат да съжаляват домакините, които имаха по-добри положения за гол.

Още в 10-ата минута Сюлеймани даде преднина на домакините. Аякс продължи да играе по-добре до средата на второто полувреме, но играчите на домакините направиха много пропуски и по този начин пропуснаха да решат рано мача.

Така, в 86-ата минута Твенте успя да изравни, след като в последните 20-ина минути гостите се хвърлиха във финален щурм. Люк Де Йонг засече едно добро центриране с глава и ооформи крайното 1:1.

Равенството позволи на Твенте да се изкачи временно на първото място с 16 точки, Аякс има 15, а ПСВ Айндховен на Станислав Манолев - 14. Утре обаче АЗ Алкмаар може да окупира върха, ако победи Фейенорд.