Отборът на Твенте записа нова убедителна победа след като буквално прегази гостуващия Спарта (Ротердам), побеждавайки с класическото 3:0.

Българският национален вратар Николай Михайлов не взе участие в срещата и остана на резервната скамейка.

И трите попадения бяха дело на Браян Руиз. Той откри резултата в 46-ата минута, а три по-късно се разписа и от дузпа. Нападателят взриви трибуните само една минута след подновяването на играта и направи победата класическа.

Твенте продължава да е лидер в класирането и е все по-близо до титлата. Ники Михайлов и компания имат 74 точки - 7 повече от втория Аякс и 8 повече от третия ПСВ Айндховен на българския национален защитник Станислав Манолев. Аякс и ПСВ обаче са и с мач по-малко от Твенте.